Kayıt Ol

TIF'te kimler var?

• Turizme şekil veren uluslararası fikir önderleri
• Uluslararası yatırımcılar, finansal kuruluşlar, bankalar ve fonlar
• Yerli/yabancı otel ve turizm tesisi yatırımcıları, işletmecileri
• Uluslararası zincir ve markaların yöneticileri
• Finans, hukuk ve proje geliştirme danışmanları
• Gayrimenkul geliştirme şirketleri
• Kruvaziyer limanları, marinalar
• Hava yolları
• Yenilikçi ve teknolojik oyun kurucuları ve yeni nesil yatırımcılar
• Online seyahat acentaları, tur operatörleri, rezervasyon siteleri
• Kongre merkezleri
• Hastaneler
• Müzeler
• Kamu kuruluşları
• Turizm influencer’ları ve lifestyle yaratanlar
• Yerli ve yabancı basın kuruluşları

Konuşmacılar

Oylum Talu

Sunucu

Oylum Talu

Sunucu

Ahmet Akbalık

Özak Global Holding, Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Akbalık

Özak Global Holding, Yönetim Kurulu Başkanı

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İş hayatına genç yaşlarda, aile şirketinde çalışmaya başlayarak adım attı. İş yaşamı ile birlikte sürdürdüğü eğitiminin ardından, 1991 yılında Özak Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu, kısa sürede sektörün lider firmalarından biri haline gelmesini sağladı.

1995’te İnt-Er Yapı A.Ş. ile inşaat sektörüne adım atarak, konut, alışveriş merkezi, iş merkezi ve otel gibi yapıların inşasına odaklandı. Bu tecrübe aynı zamanda Özak GYO’nun da temellerini oluşturdu.

Ardından, 1997 yılında, üretimden tasarıma denimin her alanında üstün bir kalite anlayışı ile hizmet veren Kübrateks Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.’yi kurdu.

Ahmet Akbalık’ın 2004 yılında kurduğu Aktay Turizm, Özak Global’in turizm alanındaki yatırımı oldu. Aktay Turizm, Antalya Belek’te bulunan özel konseptli Ela Excellence Resort Otel ile turizm sektörüne ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlarken, yeni yatırımlar üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Gurubun, gayrimenkul sektöründeki yatırımı Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ise 2008 yılında Ahmet Akbalık tarafından kuruldu. Özak GYO, konut, ofis, depolama, turizm, perakende olmak üzere beş farklı segmentte arazi ve proje geliştirme çalışmaları yürütüyor. 2012’de başarılı bir arzla halka açılan ve halen BİST 100’de işlem gören Özak GYO, 2015’te Forbes Türkiye dergisinin “Türkiye’nin En Büyük 100 Şirketi” listesinde 57. sırada yer aldı. Bugün Türkiye’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Özak GYO, güçlü finansal yapısı ile emin adımlarla yoluna devam ediyor.

2009 yılında Özak Enerji A.Ş.’yi kuran Ahmet Akbalık, Türkiye başta olmak üzere küresel pazarda, yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak, çevre dostu enerji santrali projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

2011 yılında kurduğu Akyön Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş. ise plaza, konut, otel, ofis, endüstriyel depolama lojistik merkezleri ve AVM gibi gayrimenkul projelerine ilişkin pazar analizi, geliştirme süreçleri, pazarlama, işletme ve kiralama konularında hizmet veriyor.

2009’da şirketlerini Özak Global Holding A.Ş. çatısı altında toplayan Ahmet Akbalık, söz konusu tüm iştirakler ile birlikte Özak Global Holding’in Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Özak Global Holding çatısı altında, 5.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Ahmet Akbalık, Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan Özak Global’in gelecek stratejileri üzerine yoğunlaşıyor.

Ahmet Akbalık’ın, çok sayıda mesleki ve sektörel oluşum ile iş dünyasına yönelik sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak farklı görevleri bulunuyor. Bugüne kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Konseyi Başkanlığı, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Vekilliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği başta olmak üzere farklı sorumluluklar üstlenen Ahmet Akbalık aynı zamanda Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Türkiye İhracatçılar Meclisi Hizmet Sektör Konseyi Başkanı ve Özak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Ahmet Akbalık ayrıca Makedonya Fahri Başkonsolosu unvanını taşıyor.

Ahmet Burak Dağlıoğlu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı

Ahmet Burak Dağlıoğlu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı

Burak Dağlıoğlu is President of the Investment Office of the Presidency of the Republic of Turkey, a position he took up in February 2020. Prior to his appointment as President of the Investment Office, Mr. Dağlıoğlu held a number of posts within the Office; from 2010 to 2015, he worked as
Project Director in charge of investment projects from the Gulf Countries, India, Japan, and USA.

From 2015 to 2020, Mr. Dağlıoğlu served as the Vice President of the Investment Office in charge of overseas promotion and lead generation activities. In November 2020 he was appointed Member of the Board of Turkey Wealth Funds.

Earlier in his career, Mr. Dağlıoğlu worked in the private sector in consulting industry at various positions. Mr. Dağlıoğlu holds a BA in Economics from Boğaziçi University and MA degree in “Global Master in Finance” from IE Business School.

Akın Nalça

Founding Partner (Kurucu Ortak)

Akın Nalça

Founding Partner (Kurucu Ortak)

Tatbiki Güzel Sanatlar Grafik Bölümü mezunu olarak başlayan profesyonel yaşamı, sergileme ve iletişim ağırlıklı mekansal projelerde sürdü.

1996 yılından sonra Alman modüler sistemler tasarımcısı Burkhardt Leitner ile tanışmasının ardından 2004 yılında Alp Gümüş ile Terminal Mekansal Çözüm Merkezini kurdu. Sergileme tasarımına yoğunlaşırken ürün ve modüler sistem tasarımı alanında da üretimlerini sürdürüyor.

2016 yılında BL firmasının üretim ve marka haklarını da alarak sistem tasarımı ve üretimini global pazarlarda sürdürürken dış mekanlarda uygulanan geçici yapılar üretimine Modulrooms markası ile de devam etmektedir.

Tasarım ve mimarlık kültürüne Akın Nalça kitapları ile 2003-2017 arasında yayıncı olarak katkıda bulunmuş.

2004 yılından bu yana MSÜ GSF grafik bölümünde sergileme tasarımı dersi vermektedir.

German Design Councıl, Etmk, Gmk, Stsd gibi derneklerin üyesi ya da yk üyesi olarak görev almıştır.

Farklı yıllarda IF, Red dot, German Design Council, Design Turkey gibi ödüller almıştır.

Alaeddin Babaoğlu

CEO, Kurucu Ortak

Alaeddin Babaoğlu

CEO, Kurucu Ortak

Since 2007 I am involved in the operation, development and asset management of AMPLIO Real Estate Investments A.S. focusing on hotel and residential projects in Turkey. Activities include development of a Hilton family branded hotel chain throughout 20 cities including a First Class Business Hotel in Istanbul. Also in joint efforts with the municipality and ministries we have developed a master Plan for Urban Regeneration midst of Istanbul comprising residential and commercial spaces.  www.amplio.com.tr

Before this time I was with Mövenpick Hotels & Resorts(MHR) in Switzerland in the position of Vice President Development responsible for their development in Europe, the Middle East and Africa. Part of my responsibilities were sourcing and evaluating all new projects and lease and management agreements as well as being responsible for leading the contract negotiations and sourcing finance where debt and equity was required.

Prior to joining MHR, I held high-level positions in LTI International Hotels, subsidiary of LTU Airways and Thomas Cook where I was responsible for developing the hotel investment division, as well as working for small boutique investment and development companies and travel agencies where I was responsible for undertaking and providing financial and management advice for a range of industries.

Ali Güreli

Contemporary Istanbul Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Güreli

Contemporary Istanbul Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Güreli; Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1989 yılında The Marmara Hotels Grubu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 1994 yılında Türkiye Otelciler Birliği kurucu başkanı olan Ali Güreli, Türkiye’deki otelcilik sektörünün uluslararası arenada tanıtımı için çeşitli projelerde yer aldı. Lütfü Kırdar ve Sergi Sarayı’nın (ICEC) dönüştürülmesi projesinde de büyük rol oynayan Güreli, Istanbul’da kongre turizmini geliştirmek için özverili çalışmalarda bulundu. The Sofa Hotel by Marriott Autograph Collection gibi otelleri Türkiye turizmine kazandırdı. İstanbul’da BM Habitat, UIA(Uluslararası Mimarlar Birliği) ve 5. Dünya su forumu gibi önemli kongre ve fuarlar düzenleyerek İKON grubunu 1992 yılında kurdu.

 

Meslek hayatı boyunca çeşitli projelerle İstanbul’un sürdürülebilir kültür sanat merkezi olması için çalışmalar yapan Ali Güreli, 2004 yılında Contemporary Istanbul’u kurarak Türkiye’deki çağdaş sanatı uluslararası fuarlar takvimine dahil etti. İstanbul’un kültür mirasında önemli bir yeri olan bölgesel yenileme ve restorasyon projesi olarak bilinen Tersane Istanbul’da 17. Edisyonunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Contemporary Istanbul Vakfı’nı kurarak kültür sanat ve eğitim alanında her yaştan kitleyi çağdaş sanatla buluşturmaya devam ediyor. Ayrıca, Ali Güreli; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Hizmet İhracatçıları Birliği’nde  yönetim kurulu üyesidir. 

 

 

 

Angelique Moscatelli

Founder and CEO of SAS MERIDIA FRANCE Chairperson of Athena Asset Family Office

Angelique Moscatelli

Founder and CEO of SAS MERIDIA FRANCE Chairperson of Athena Asset Family Office

Angélique has been in the hotel business for more than 20 years, as a developer, owner, investor and manager. She holds a Bachelor’s degree in Marketing and Finance and an MBA from the European School of Management in Paris-London-Berlin (EAP) and the Ecole Superieure de Commerce de Paris Business School (ESCP).

Angélique started her career in 1998 as the General Manager of the Royal Riviera Palace in Saint Jean Cap Ferrat, a member of Leading Hotels of the World. Shortly afterwards, she set up Sarl Investsur and Sarl Batimis, both specialized in the construction and renovation of hotel residences in the South of France.

Today, Angélique manages a group of seven companies whose businesses are focused on the development, construction and acquisition of hotels. She built the Domaine des Cèdres with luxury villas on the French Riviera, the Golfe Residence near Cannes, while the Nice Silicon Valley Hotel with 127 rooms and two luxurious hotels with 110 rooms and 105 suites in Courchevel are under construction. Under development are a luxurious well-being hotel near Saint Tropez and a Castle in Bordeaux with 190 rooms themed around viticulture, gastronomy and artistic performance.

Throughout her career, she has managed her family business, Sarl Immobilière du Cap, founded in 1939, which has built and owned fourteen hotels and hotel residences in France, including the Cannes Palace Hotel, Cannes Residence, Elysées Palace in Paris, le Colisée, le Marbeuf and the Mickaela Park in Cannes. Her strategy throughout has been to consolidate the group's expertise in hotel construction and management, to maintain its culture of sustainability and innovation and to optimize the group by incorporating new and innovative practices and technologies into its legacy business.

Angélique is also the Chairman of the Athena Asset Family Office, a multi-family office, focused on optimizing the group companies for further proprietary projects and, also, to enable third party investors to participate projects under development.

Angélique is a regular Speaker at industry conferences and forums on topics such as digitalization, automation and investment in the hotel industry worldwide. She has recently addressed GEOHIS in the UAE and will speak at ITHF in Madrid, TIF in Istanbul and SEAHIS in Bangkok in 2022.

In her spare time, if she is not flying her Cabri G2 or AS350 helicopter from Nice to Courchevel or Saint Tropez, she is likely to be modeling for fashion magazines. She loves swimming, playing the piano, reading philosophy, horse riding and skiing and while supporting many different cultural and philanthropic events in the South of France.

 

Arhan Kayar

Kurucu, DDF

Arhan Kayar

Kurucu, DDF

Arhan Kayar’ın konuşmacı olarak katıldığı  ve workshop  yaptığı bazı etkinlikler:

Uluslararası tasarım şehirleri Buluşması IDW Istanbul

Belgrad Design Week Konferans Belgrate

Uluslararası tasarım şehirleri buluşması Zona Tortona Milano

Uluslararası tasarım şehirleri buluşması London Design Festival

World design Weeks Summit Dutch Design Week Einthoven

Graz Design Monat Konferans

Munich Creative Bussines Week özel oturum Münich

World design Weeks Summit Tokyo Design Week Tokyo

World design Weeks Summit Trianale Milano

Ico-D (Internatiol Council of Design) özel oturum Konuşmacı Graz

VIII: St. Petersburg Kültür Forumu Katılımcısı

 

Arhan Kayar’ın eğitimci olarak katılımı:

Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika programı

Bilgi Üniversitesi VCD bölümü

DİKA Dicle Kalkınma Ajansı Marka ve tasarım kentleri dersi 2017 Mardin

 

Arhan Kayar’ın içerisinde bulunduğu projelerden bazıları;

Istanbul 2010 Ayrupa Kültür Başkenti Girişim Gurubu üyesi

UNESCO Design City Istanbul Başvuru hazırlık gurubu üyesi

Istanbul Design Week (Kurucu ve Direktör) 2005ten beri

Artbeat Istanbul (Kurucu ve Direktör)

Design Spirit Istanbul Sergisi (Proje Koordinatörü)

İstanbul Turizm Destinasyonu Projesi (Kavramsal Tasarımcı)

Expo 2000 Türkiye Pavyonu Sergisi (Proje Lideri)

Türkiye  Turizm Reklam Kampanyaları, 2000-2014 (kampanya tasarımı ve yönetimi)

Made in Istanbul Tasarım Projesi (Konsept Lideri)

Made in Turkey Tekstil ve Moda Projeleri (Proje Lideri)

İstanbul İnovasyon Haftası (Yaratıcı Konsept Direktörü)

Expo Milano 2015 Türkiye Pavyonu (Proje Lideri)

Expo Astana 2017 Türkiye Pavyonu (Proje Lideri)

Expo Pekin 2019 Türkiye Pavyonu (Proje Lideri)

Expo Dubai 2020 Belarus Pavyonu (Mimarİ tasarım ve Yaratıcı Konsept Direktörü)

 

Adres: dDf Boduroğlu sokak No:9 34445 Hasköy Beyoğlu Istanbul
Mobil: +905323140195
e-mail: arhan@ddf.com.tr

Instagram: @arhankayar
Facebook: @arhan ka
Linkedin: arhan kayar

             

Avi Alkaş

JLL İsrail Başkanı, Alkaş & HAN Spaces YK Başkanı

Avi Alkaş

JLL İsrail Başkanı, Alkaş & HAN Spaces YK Başkanı

Deneyimler

Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 30 yıla ulaşan deneyimle Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez,  Bayraktar grubu ile Carousel AVM ve İzmit Outlet Center için çalıştıktan sonra 1997 yılında Alkaş Danışmanlık’ı kurdu. 

Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketini Dünya’nın önde gelen JLL şirketi ile birleştirmesinden sonra da Türkiye Ülke Başkanı olarak 13 yıl sürdürdüğü görevine halen JLL Israil Başkanı olarak devam etmektedir. 

Mapic, Mipim gibi Gayrimenkul Fuarcılık ve Etkinlik konularında hizmet veren Alkaş Perakende Hizmetleri AŞ nin yanısıra,  Miamai Butik otel ortaklığından sonra, 2020 yılında da Han Spaces AŞ ile paylaşımlı ofis alanına giren ve 2021 de de Dijital Network Alkaş DNA oluşumunu başlatmış olan Alkaş, ülke genelinde, Avrasya ve Ortadoğu ülkelerinde, “İnsANlar için İnsANlarla çalışarak Mutlu MekANlar ve ZamANlar” sloganıyla ticari gayrimenkul danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir

Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Kipa Çiğli ve Balçova, Armada, KayseriPark, Cevahir, KoruPark, Panora, NaTa Vega, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu’nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye’nin önde gelen projelerinde önemli ve çeşitli görevler üstlenmiştir

Eğitim ve Sertifikalar

Avi Alkaş, TÜSİAD, TOBB Perakende Meclisi, TAMPF , AYD gibi mesleki, Türk Yahudi Toplumu, Turkey One, Yanındayız gibi sosyal toplumsal STK larda  yurt içinde ve dışında yıllardır görev almış, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği (ICSC)  European Shopping Center Trust (ESCT)  ‘ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet vererek, ICSC Avrupa ve sonrasında Dünya Ödülleri Jürisi’nde de görev almıştır. Alkaş, ICSC J. Riordan Profesyonel Gelişim Okulu’nun da muhtelif ülkelerdeki eğitim programlarında öğretim üyesidir. 2012’deki vefatı sonrasında oğlu adına kurduğu Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi ile mesleki eğitim çabalarına devam etmektedir.

Gina Alkaş ile evli ve Emir Alkaş’ın babası olan, Robert Kolej ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans ve master dereceleri ile mezun olan 1956 doğumlu Avi Alkaş  uluslararası MRICS, CRX , CSM, CMD ve CLS unvanlarını taşımaktadır.

 

Aydin Tülek

Mali Koordinatör, YMM, Bağımsız Denetçi, US-CPA, CGMA, MSA Kilit Hospitality Group

Aydin Tülek

Mali Koordinatör, YMM, Bağımsız Denetçi, US-CPA, CGMA, MSA Kilit Hospitality Group

Aydın Tülek, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisat Bölümü’nden 2000 yılında şeref listesinde mezun olmuş, 2010 yılında yüksek lisans eğitimi için gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde, UIUC Üniversitesi Muhasebe Dalında (University of Illinois at Urbana-Champaign, Master of Science in Accountancy) yüksek şeref ile master derecesi almıştır.

Aydın Tülek kariyerine 2001 yılında maliye müfettişi olarak başlamıştır. Bu görevi sırasında Maliye Bakanı adına, büyük ölçekli mükellefler nezdinde vergi incelemeleri yapmış, vergi daireleri de dahil Bakanlığın tüm birimlerinin iş ve işlemlerini teftiş etmiştir. Maliye Bakanlığı’ndaki kariyerinde ayrıca, “Vergi Daireleri Denetim Bilgi Sistemi” adındaki proje grubunda çalışmış, “Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyannameleri Denetim Bilgi Sistemi” projesine ise başkanlık etmiştir. Aydın Tülek 2006 ile 2009 yılları arasında Avrupa Birliği ile yürütülen müzakerelerin Vergilendirme Faslında Maliye Bakanlığını temsil eden komitenin içerisinde yer almıştır. Tülek, ayrıca, 2006 yılında EPDK’nın tüm iş ve işlemlerinin Cumhurbaşkanlığı adına denetimini yapan ekibin bir üyesi olarak çalışmış ve 2006 ve 2007 yıllarında maliye müfettişleri ile vergi denetmenlerinin mesleki eğitim kurslarına eğitmen olarak katılmıştır.

Aydın Tülek, Maliye Bakanlığında 10 yıl maliye müfettişliği, 3 yıl vergi başmüfettişliği yaptıktan sonra, 2014 Aralık ayında söz konusu görevinden istifaen ayrılmış ve ulusal ve uluslararası şirket ve kurumlara danışmanlık, denetim ve yeminli mali müşavirlik hizmetleri vermeye başlamıştır. Tülek, 5 yıl süren YMM faaliyetinden sonra, 2020 yılında Kilit Group bünyesinde Mali Koordinatör olarak göreve başlamış olup, halen bu görevini sürdürmektedir.

Tülek; vergi hukuku, ticaret hukuku, teşvik mevzuatı, transfer fiyatlandırması, iç denetim, şirket değerlemesi, birleşme, bölünme ve devralma, maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi, uluslararası muhasebe ve raporlama, taşınmaz yönetimi, turizm, yatırım finansmanı, yapılandırma ve bankacılığa dair geniş bir teorik ve pratik bilgi birikimine sahiptir.

Aydın Tülek, ABD’deki eğitimi sürecinde CPA (Certified Public Accountant) ve CGMA (Chartered Global Management Accountant) sertifikalarını almış olup, Türkiye’de YMM (Yeminli Mali Müşavir) ve BD (Bağımsız Denetçi) ünvanlarına sahiptir.

Evli ve iki çocuk babası olan Aydın Tülek, AICPA (The American Institute of CPAs) ve Ankara YMM Odası üyesidir.

Barış Tunçsiper

Kidemli Yatirim Uzmani, MAS Departmani, MCT Bolgesi

Barış Tunçsiper

Kidemli Yatirim Uzmani, MAS Departmani, MCT Bolgesi

Sayın Barış Tunçsiper, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. London School of Economics’te Uluslararası Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisansını tamamlamış olan Sayın Tunçsiper, iş yaşamına 2004 yılında Mercedes Benz Türk A.Ş.’de Finansal Proje Kontrol analisti olarak başlamış, 2006 yılında uzman olarak girdiği İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den Kurumsal Finansman Bölümü sektör müdürlüğünden TSKB bünyesine katılmıştır. 2014-2019 yılları arasında TSKB Kurumsal Finansman bölümünde departman müdürü olarak ve 2017-2019 yılları arasında İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Kendisi 2020 yılından beri Dünya Bankası bünyesinde yer alan International Finance Corporation'da Senior Investment Officer olarak görev almaktadır. CFA ünvanına sahiptir.

Burak Öymen

Kurucu Ortak ,Capital Partners

Burak Öymen

Kurucu Ortak ,Capital Partners

Bülent Ünal

Yönetim Kurulu Başkanı, Tüyap

Bülent Ünal

Yönetim Kurulu Başkanı, Tüyap

1944 Ankara doğumlu, evli, iki çocuk babası

İşletme ekonomisi eğitimi aldı.

İlaç endüstrisinde üretim planlaması, stok kontrol, iş ve zaman etüdleri, iş değerlemesi konularında çalıştı.  Aynı konularda serbest danışmanlık yaptı.  1975 yılında PİAR Araştırma Merkezinin, 1979 yılında Tüyap Fuarcılık Grubunun kurucusu oldu. 

Yüzden fazla pazar araştırma projesinde görev aldı.  Kurulduğu günden bu yana ülkemizde ticari fuarlar hazırlayan Tüyap Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. 

Türk Onkoloji Vakfı ve Tarih Vakfı Kurucusu,   Darülaceze Vakfı Mütevelli Üyesi, Bilim Merkezi Vakfı Üyesi, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, İstanbul Yelken Kulübü, Kemer Atlı Spor Kulübü, Moda Deniz Kulübü Üyelikleri devam etmektedir.

UFI  Küresel Fuar Endüstrisi Birliği Üyesi

Uluslararası Ticaret Fuarlarına Ulusal Katılımlardan Sorumlu Organizatörler Birliği INTEREXPO'nun Üyesi ve  iki dönem  Dünya Başkanı görevini yürüttü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuarlar Komitesi Üyesi,  Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği  Kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı.  Fuarcılık konusunda yayınlanmış çok sayıda makalesi var.   56 yıldır kesintisiz iş hayatında çalışıyor.

Carlos Santos

Currently CEO of Ethos Asset Management and IHNC Advisory

Carlos Santos

Currently CEO of Ethos Asset Management and IHNC Advisory

Holds a Master's degree in Accounting, Taxation and Corporate Finance from Lisbon School of Economics and Management (ISEG) and a BA in Economics also from ISEG.

Worked at the Banco de Portugal (BdP), where he held positions in the Monetary and Financial Statistics and in the Centralization of Credit Responsibilities Sections of the Statistics Department. Designed the restructuring of the BdP database, in partnership with other Central Banks of the Euro Zone.

Simultaneously, he participated in research at the ISEG on the economic viability of various Portuguese service companies. He developed economic viability models to evaluate geriatric services and applied management control tools for veterinary hospitals.

To date, he is still a lecturer of Economics at the ISEG. Since the foundation of IHNC Advisory and Ethos Asset Management, he has been actively involved in the acquisition and structuring of three investment funds and is directly involved in four business areas of the companies: resource mobilization, project
financing, wealth management and commodities trading.

The quality of his research and applied work has been recognized through the Ernest & Young Award of Best Economist (2016) and Banco de Portugal Award (2015).

Cemil Hakan Kılıç

ICVB , Genel müdür

Cemil Hakan Kılıç

ICVB , Genel müdür

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Amerika’da İşletme üzerine alan Kılıç, ardından İstanbul Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. Japonya, Amerika, İspanya gibi ülkelerde çeşitli sertifikasyon ve eğitim programlarına katılan Kılıç; İstanbul, Washington ve Moskova’da çeşitli sektörlerde çalıştı. Kılıç son olarak İstanbul Ticaret Odası ve Borsası’nda çalıştıktan sonra 22 Ekim 2018 tarihi itibariyle ICVB’de Genel Müdür olarak göreve başladı. Ulusal ve uluslararası pek çok makalesi yayınlanan Kılıç’ın ayrıca yayınlanmış bir de kitabı bulunuyor.

Dan Fenton

Başkan Yardımcısı JLL

Dan Fenton

Başkan Yardımcısı JLL

Current responsibilities
Dan heads up the Global Tourism Team within JLL’s Hotels & Hospitality Group specializing in research, tourism strategy and destination planning for
over 10 years. He is the past Chairman of the Board of Destinations International where he launched several initiatives designed to drive more effective practices across Destination Marketing Organizations. Dan also served as President and CEO of Team San Jose for 15 years and was a Principal in the Strategic Advisory Group. Prior to that, Dan was in general management and sales/marketing leadership positions with hotel companies.

Dan Fenton
Executive Vice President
Director of Global Tourism
Project Oversight
T: +1 831.298.7215
M: +1 408.309.3450
dan.fenton@am.jll.com
Residence: San Francisco, CA

Experience
Dan blends his knowledge of trends in the national and international tourism and hospitality sectors to bring a “big picture” view to what makes destinations more competitive and how communities can set themselves apart. This knowledge was thoroughly applied to help develop the Meet
Hawai’i brand and direction. With this perspective, he understands what questions need to be asked and uses that context to evaluate and leverage the
resulting data.

• Hawai'i Tourism Authority
• Miami Beach Convention & Visitors Bureau
• Visit Sarasota County
• Philadelphia Convention & Visitors Bureau
• Visit Denver
• Houston Convention & Visitors Bureau
• Greater Raleigh Convention & Visitors Bureau
• Charlotte Regional Visitors Authority
• World Travel & Tourism Council – Tourism Readiness Research
• Destinations International
• Rochester Convention & Visitors Bureau, Minnesota
• Finger Lakes Regional Tourism Council, New York
• Walton County Florida
• St. Mary’s County, Maryland

Prior experience
Before joining JLL, Dan was a Principal for Strategic Advisory Group, which was acquired by JLL in early 2016, for five years. Prior to joining Strategic
Advisory Group, he served as President and CEO of Team San Jose for 15 years.

Education and affiliation
Dan is a graduate of Cornell University where he received a Bachelor’s degree, with distinction, in hospitality administration and management. He also serves on the York School Board of Trustees as an advisor to the Philanthropy Committee and is the chair of the Diversity Committee.

Deniz Omurgönülsen

Başkan Yardımcısı, Leading Hotels of the World

Deniz Omurgönülsen

Başkan Yardımcısı, Leading Hotels of the World

Deniz Omurgonulsen was appointed vice president of membership for The Leading Hotels of the World, Ltd. in April 2010. In her role, she is responsible for the overall membership of The Leading Hotels of the World, including managing new member development and leading its customer success team. 

Ms. Omurgonulsen joined the company in March 2005 as strategic planning manager. In 2006, she became director of membership development, and has overseen membership acquisition and retention since then. Ms. Omurgonulsen has been a key member of the Quality Committee which continuously monitors and controls the high level of standards required from all member hotels.

Within her scope of work, she oversees the portfolio curation of over 400 member hotels worldwide leading owner and hotelier relations in more than 80 countries.  In addition, her global team is in charge of distribution, revenue strategy, business development for all the LHW member hotels.  In addition, Ms. Omurgonulsen leads the quality initiatives to ensure that the brand positioning of The Leading Hotels of the World remains in top positioning. 

Prior to joining The Leading Hotels of the World, Ltd. Ms. Omurgonulsen worked with Four Seasons Hotels & Resorts in operations based at The Pierre Hotel in New York. In addition to her property responsibilities, she conducted numerous successful corporate-wide training and quality initiatives, including participating in pre-opening hotel training teams and implementing a global e-learning platform.

She graduated with honors from Cornell University’s School of Hotel Administration.  Member of the Cornell Council she is still actively involved in Cornell Hotel Society and its Foundation. 

Emrah Şahan

Resul Emrah Şahan (Mr.) Chair, IPA

Emrah Şahan

Resul Emrah Şahan (Mr.) Chair, IPA

Resul Emrah Şahan 1982 yılında Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde 2006 yılında tamamladı. Profesyonel kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Büyükşehir Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi(IMP)'nde başladı. 2008 yılında yazılım ve eğitim alanında faaliyet gösteren, kentsel projelere odaklanan kendi şirketini kurdu. Türkiye'nin birçok şehrinde projeler gerçekleştirdi. 2012 yılında çeşitli üst ölçekli planlar ve saha çalışmaları yapmak üzere yerel yönetime geçti. 2014-2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi Teknik Koordinasyon ve Projeler Biriminde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul'da kentsel politikalar üzerine çalışan ekibin koordinasyon süreçlerini yönetti. Şahan, 2019 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şişli Belediyesi meclisleri üyesidir. İstanbul Planlama Ajansı'nın başkanıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BİMTAŞ'ın da yönetim kurulu başkanıdır.

Emre Özkur

H.I.S şirketinde Türkiye, Dubai, Yunanistan, Azerbaycan Bölge Müdürü

Emre Özkur

H.I.S şirketinde Türkiye, Dubai, Yunanistan, Azerbaycan Bölge Müdürü

1977 İzmir doğumlu. Çanakkale 18 Mart üniversitesi Japonca öğretmenliği mezunu.

İş hayatına 2002 yılında HIS japonya merkez ofisinde başladı. 2004 Bali ofisinde çalıştıktan sonra 2006 yılında Türkiye ye dönüp Türkiye ofisini açtı.

Son dönemde Kapadokya Marriott ve Pamukkale Hilton otel proje yatırımlarının gerçekleşmesinde aktif rol oynadı. Halen Kapadokya expresi tren projesinin yönetiminde bulunuyor.

 

Ethem Naci Başerdem

The Marmara Grubu CEO

Ethem Naci Başerdem

The Marmara Grubu CEO

1957 yılında Aksaray’da doğdu. 1981 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yedek subay olarak askerliğini müteakip 1983 ile 1997 yılları arasında, Anadolu Endüstri Holding şirketlerinden Anpa A.Ş. de, Pamukbank’ta, Nasaş Alüminyum’un Genevrede bulunan ticaret finansmanı şirketi Internas S.A.’da, Benetton ve Beymen gruplarında farklı kademelerde yöneticilik yaptı. 1998 yılında Doguş Grubu’na katıldı ve Doğuş Medya, Tansas, Doğuş İnşaat gruplarının yapılandırılması ve, veya yeniden yapılandırılması çalışmalarına katıldı. Araç muayene hizmetleri işinin özelleştirilmesi sürecinde Alman Tüv Süd, Akfen (daha sonra Bridgepint UK) ve Doğuş Grubu’nun eşit ortaklıkla oluşturdukları Tüvtürk A.Ş. nin kurucu genel müdürlüğünü (CEO) üstlendi. Türkiye’nin 81 ili ve seçilmiş büyük ilçelerinde muayene istasyonlarının faaliyete geçmesini müteakip önce Doğuş Turizm ve Perakende Grubu başkanlığına ardından Doguş Holding yönetim kurulu üyeliğine atandı. Doğuş grubunda kesintisiz 21 yıl süren çalışma hayatından Mayıs 2019 da ayrılan Başerdem, Şubat 2020 den bu yana The Marmara Grubu CEO’su olarak görevini sürdürüyor.

Ferit F. Şahenk

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Doğuş Grubu

Ferit F. Şahenk

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Doğuş Grubu

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur. Garanti Yatırım'ın Kuruculuğu ve Başkan Yardımcılığı, Doğuş Holding CEO'luğu, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Daha önce Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ferit F. Şahenk, ayrıca DEİK bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Alman İş Konseyi Başkanlığı, Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanlığı, Türk-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Başkan Vekilliği ve Türk-Yunan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Ferit F. Şahenk Boston College Pazarlama ve İnsan Kaynakları Bölümü mezunudur.

Ferzan Çelikkanat

Er Yatırım, Turizm ve İnşaat A.Ş. / Genel Müdür

Ferzan Çelikkanat

Er Yatırım, Turizm ve İnşaat A.Ş. / Genel Müdür

ABD’de Southern State’de Univ. işletme mastırı (MBA) yaptı.  Profesyonel iş hayatına ABD’de Marriott Oteller zincirinde başlayan Çelikkanat otel yatırımları ve markalı proje geliştiricili alanlarında çeşitli görevler aldı. Astaş Holding firmasının Genel Koordinatörlük görevini icra ettiği dönemde Kempinski Residences, Astoria AVM, Kempinski Bellevue, Armani Project ile Anantara Spa projelerini hayata geçirdi. Sonrasında Koç Holding bünyesinde Divan Otel ve Rezidansların geliştirilmesi ve markalandırmasından sorumlu olarak  görev yaptı. 2012 yılında Er Yatırım Genel Müdürü olarak göreve başlayan ve hala devam etmekte olan 300 milyon dolar değerindeki markalı otel gayrimenkul portföyünü oluşturmak üzerine faaliyetlerde bulunan Çelikkanat, hali hazırda uluslararası markalı otel projesi geliştiriciliği, yatırımcılığı ve işleticiliği faaliyetlerini yürütmektedir. TTYD yönetim kurulu üyeliği, GİSP kurucu üyeliği, Chaine des Rotisseurs üyeliği, HOFTEL üyelikleri bulunmaktadır.

Fettah Tamince

Rixos Hotels, The Land of Legends ve SML İnşaat A.Ş.’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Fettah Tamince

Rixos Hotels, The Land of Legends ve SML İnşaat A.Ş.’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Fettah Tamince, başarılı bir uluslararası iş adamı ve Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinden biridir. Faaliyetleri arasında turizm, otel işletmeciliği ve yatırımları, inşaat, gayrimenkul geliştirme ve yüksek öğrenim dahil olmak üzere çok çeşitli sektörler bulunmaktadır.

Ticari faaliyetlerini halihazırda aralarında Türkiye, Rusya, Kazakistan, Mısır, Körfez ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere birçok ülkede yoğunlaştırmaktadır.

2016 yılında yeni nesil yaşam ve eğlence destinasyonu The Land of Legends projesini hayata geçirerek Türk turizmine yeni bir soluk getirmiştir.

Gabriel Najenson

Travel Host ve Puzzle Travel Group CEO'su ve Glow Glamping'in Kurucusu

Gabriel Najenson

Travel Host ve Puzzle Travel Group CEO'su ve Glow Glamping'in Kurucusu

Gabriel Najenson was born in Buenos Aires and raised in Jerusalem.

Gabo is a World traveler, Tour Leader, Travel Host and CEO of Puzzle Travel Group, and Founder & CMO at Glow Glamping, Gabriel is also known as "Gabo The Guide" 

After his 3-year military service, Gabriel left Israel to travel throughout Latin America where he discovered his passion for travel.  

After 14 months on the road as a ”Mochilero”, he arrived in the Yucatan Peninsula, where he settled on the Caribbean coast and lived there for 2 years until he decided to make a change and live on an Island and explored his love for diving. 

After 4 years abroad, Gabo returned to Israel where he started his career as a tour guide. During that time, he was recruited to direct a Cyber-Intelligence start-up.
After getting a taste of the business world, Gabriel transformed his life again and started leading and guiding private groups in Israel and South America. 

Since then, he developed himself as an entrepreneur in the Travel & Hospitality Industries, where he finds his purpose to this day.

Gökçe Başkaya

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı

Gökçe Başkaya

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı

1981 İzmir doğumlu olan Hatice Gökçe BAŞKAYA 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirmiş, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yapmıştır.

2006 yılında  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında Proje Sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Gökçe BAŞKAYA; Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler finansmanlı bir çok projede " İletişim ve Stratejik Plan Uzmanı" olarak görev almıştır.

2014 yılının Mayıs – Haziran aylarında İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi (ICLD)’nde verilen  "Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden Yerel Demokrasi ve Sosyal Sürdürülebilirlik Eğitim Programını" başarıyla tamamlamıştır.

2014 – 2019 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve Meslek Fabrikası Şube Müdürlüklerinde Müdür olarak çalışmış olup mesleki eğitim alanında "İzmir Modelinin" oluşturulmasına katkıda bulunmuştur.

2019 yılında Dış İlişkiler ve Turizm Daire Başkanlığı görevine başlamıştır. İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı’nda danışma kurulu üyesidir.

Gökhan Avcıoğlu

Kurucu Mimar

Gökhan Avcıoğlu

Kurucu Mimar

GAD’ın kurucusu ve yöneticisi Gökhan Avcıoğlu ve tasarım ekibi, 25 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanındaki küçük özel evlerden geniş kentsel planlamaya uzanan projeler için dinamik, yenilikçi kon septler üretiyor.

Gökhan Avcıoğlu liderliğindeki GAD’ın kendisini işine adamış uluslararası personeli, mimari düşüncenin sınırlarını ileriye taşıyacak projeler oluşturmak için “standart dışı” bir yaklaşım benimsiyor. Avcıoğlu, 1997 Türk Mimarlar Ödülü, Bronz Madalya da dahil olmak üzere, çalışma larıyla çok sayıda ödül kazandı, 2003 Miami Bienali’nde, 2014’te Arch-Marathon Ödülü; 2014’te Alman ikonik Ödülü, 2015 2014 ve 2012’de Chicago Athenaeum Yeşil İyi Tasarım Ödülü, 2013 ve 2012’de MIPIM ARFuture Ödülleri ve 2013, 2014 ve 2015’te Uluslararası Mülkiyet Ödülleri Ağa han Mimarlık Ödülü’ne bir dizi projesi aday gösterildi.

Sayın Avcıoğlu ve GAD’ın projeleri Philadelphia’daki Minima Sanat Galerisi, Miami Bienali, Rotterdam’da Mimarlık Müzesi ve Londra’daki Kraliyet Sanat Akademisi’nde kapsamlı bir şekilde sergilendi. Nisan 2009’de Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan objeler Milano’dakiBlok Sergisinde, GAD’ın çalışmaları ise 2010 yılında Los Angeles’ta sergilendi. Seçilmiş projeler Prag Tasarımı Haftası, İstanbul Tasarım Haftası gibi özel tasarım haftalarında yer aldı
ve 2012 yılında One and Ortaköy projesi Chicago Athenaeum Müzesi’nde sergilendi.

İstanbul, Bodrum, New Jersey, New York, Washington DC, Virginia, Connecticut, Trablus, Beyrut, Riyad’da; ofis yapıları, oteller, kültür merkezleri, kamusal, ticari alanlar ve çok sayıda konut, kapsamlı ve sayısız projeler arasında yer almaktadır. En son projeleri arasında İstanbul
ve New York’ta karma kullanımlı konut ve ticari projeler ile Bodrum, Kazan ve Kiev’de oteller ve özel konutlar bulunmaktadır.

Akademik faaliyetleri arasında, Paris École Spéciale d’Architecture, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimari tasarım stüdyoları yürütücülüğü vardır. Ankara doğumlu olan Avcıoğlu, eğitimini 1983 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde lisans derecesi ile tamamladı.

2013 yılında, mimarlık ve yapı için çevrenin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla GAD Vakfı kuruldu. Avcıoğlu’nun İstanbul, New York, Moskova ve Bodrum’da ofisleri bulunmaktadır. Kendisi, AIA New York Şubesi, İngiliz Mimarlar Kraliyet enstitüsü (RIBA), Mimarlar ve Mühendisler Odası (TMMOB), Fransız Ulusal Mimarlar sipariş kurulu ve Hollanda Kayıtlı Mimarlar üyesidir.

Göktürk Demirel

Kurumsal İletişim Direktörü, Enerjisa

Göktürk Demirel

Kurumsal İletişim Direktörü, Enerjisa

Göktürk Demirel, 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans derecesini almış olup, 2017 yılında Sabancı Üniversitesinde Marka Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 2005 yılında başlayan Demirel, savunma sanayi, otomotiv ve enerji sektörlerinde lider konumda bulunan birçok şirketin iletişim departmanlarında farklı görevleri üstlenmiştir. 2011 yılından bugüne kariyerine Enerjisa’da devam eden Demirel, halen İletişim Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevinde Enerjisa Enerji’nin kurumsal iletişim, itibar ve marka yönetimi, toplumsal yatırımlar ve işbirlikleri süreçlerinden sorumlu ekibe liderlik etmektedir.  2021 yılında en etkin 50 iletişim liderinden biri seçilen Göktürk Demirel, bugüne kadar liderlik ettiği projelerle iletişim ve pazarlama alanında birçok ulusal ve uluslararası ödüle de layık görülmüştür.

 

Gün Gökkaya

MRICS - Kıdemli Direktör

Gün Gökkaya

MRICS - Kıdemli Direktör

Handan Boyce

Crowdsol - Virtual Event Platform / Global Chief Sales Officer

Handan Boyce

Crowdsol - Virtual Event Platform / Global Chief Sales Officer

Handan Boyce, 1987 yılında İstanbul’un dördüncü uluslararası zincir oteli olarak açılan Ramada Hotel’de başladığı turizm sektörü yolculuğuna Klassis Resort Otelleri ve Golf & Country Club Genel Müdürlüğü ile devam etmiştir.

Boyce, 2003-2011 yılları arasında, Türkiye’nin ilk “Destinasyon Pazarlama Örgütü” İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB’nin Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevi süresince yürüttüğü çalışmalar kapsamında ulusal ve uluslararası özel sektör, kamu ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları ile yakın temasları, destinasyon tanıtım ve pazarlama projeleri ile, Türkiye’nin ve İstanbul’un uluslararası  kuruluşlar ve kongre ve toplantı sektörü paydaşları arasında repütasyonunun artmasına ve dünya kongre ve toplantı sektörünün önde gelen şehir sıralamalarında üst sıralara çıkmasına önemli katkılarda bulunmuştur. Bu dönemde, sektörün önde gelen kuruluşlarından Uluslararası Konvansiyonlar ve Kongreler Birliği-ICCA’nın Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. 2007-2011 yılları arasındaki ICCA Yönetim Kurulu üyeliği sürecinde 2010 yılında ICCA’nın üçüncü Başkan Yardımcısı olarak uluslararası kongre ve toplantı sektörüne önemli hizmetlerde bulunmuştur.

Handan Boyce, destinasyon pazarlaması alanındaki uluslararası tecrübesini Türkiye’de kurulan diğer Kongre ve Ziyaretçi Büroları’nın kuruluş aşamalarında aktarmak, kamu ve kamu niteliğindeki kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmalar yürütmek, üniversiteler ve bölgesel etkinliklerde konuşmacı olmak  sureti ile tecrübe ve deneyimini muhtelif platformlarda paylaşmış, turizmde kongre ve toplantı sektörünün farkındalığı ve gelişimi için birçok sektörel çalışmada gönüllü yer almıştır.

2011 yılı itibarı ile Haliç Kongre Merkezi’nin Genel Müdürü olarak başladığı Kongre Merkezleri işletmeciliği alanındaki kariyerini 2018-2020 yılları arasında İstanbul Lütfi Kırdar Genel Müdürü olarak sürdürmüştür.  

Handan Boyce, 2021 Temmuz ayında katıldığı Crowdsol - Virtual Event Platform girişimci şirketinin Global Chief Sales Officer’ı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.  

Boyce, 2011 yılında sektörün en büyük profesyonel çatı örgütü olan Meeting Professionals International- MPI’ın Türkiye Bölümü’nün kurulmasında öncülük yapmış ve 2015 yılına kadar MPI Türkiye Başkanı görevini yürütmüştür.  2014-2016 yılları arasında TUGEV- ICVB Yönetim Kurulu üyesi olarak sektöre hizmetlerini sürdüren Handan Boyce hali hazırda 2022-2023 MPI European Chapters Council üyesi, SKAL International Board Sustainable Tourism  Sub-Committee üyesidir.  

Handan Boyce, kongre ve toplantı sektörüne yaptığı katkılardan dolayı 2012 yılında “Ace of M.I.C.E. Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülmüş, USA menşeeli North Star Media tarafından “ 2018 International Meetings Industry Top 20 Woman Lists “ listesinde yer almıştır.  

İngilizce ve Fransızca bilen Boyce, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur.

Hediye Güral Gür

Board Member

Hediye Güral Gür

Board Member

Hediye Güral Gür, Kütahya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kütahya'da, lise eğitimini ise Eskişehir'de tamamlayan Hediye Güral Gür, 1999 yılında Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Hediye Güral Gür daha sonra ise Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisansı'nı tamamladı. İş hayatına Kütahya Porselen İnsan Kaynakları bölümünde başlayan Güral Gür şu anda NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Türkiye İşkadınları Derneği'nde Dernek Genel Sekreterliği'nin yanı sıra, Türkiye Otelciler Birliği Genel Sekreteri Ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca birçok sosyal dernek ve kuruluşa gönüllü destek vermektedir.

Henry Simpson

Senior Director, Development - France, Switzerland, Belgium & Turkey, IHG® Hotels & Resorts

Henry Simpson

Senior Director, Development - France, Switzerland, Belgium & Turkey, IHG® Hotels & Resorts

Henry Simpson is Senior Director of Development for France and Turkey at IHG®, one of the world’s leading hotel companies. He is responsible for leading and overseeing all development opportunities in France and French speaking areas and Turkey.

Henry joined IHG in 2018 and brings with him extensive experience in luxury hotel development. Prior to IHG, he was Hotel and Luxury Development Director at Eiffage, one of Europe’s leading operators in construction and concessions, where he developed properties including Kimpton Paris, Hotel du Palais in Biarritz, Airelles in Courchevel and the Hotel du Grand Contrôle in Versailles. He was also in charge of the development of high-end luxury hotels for the Bouygues Renovation Privée Company and worked as contract manager at the famous Ritz in Paris and the Prince de Galles.

Hüsnü Akhan

Doğuş grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Hüsnü Akhan

Doğuş grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Orta ve Lise öğrenimini Birecik Lisesi'nde (Şanlıurfa) tamamlayan Hüsnü AKHAN,  ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olup, Ekonomi dalındaki yüksek lisansını University of Miami (ABD)'den almıştır. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın çeşitli kademelerinde görev yapan Akhan, Londra Ofisi'nde Temsilcilik, Dış İlişkiler Biriminde  Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüş olup, 1994 senesinde Doğuş Grubu bünyesine katılmıştır. Garanti Bankası'nda Hazine, Operasyon ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmasını müteakip, 1998 yılında Körfezbank Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 2001-2005 seneleri arasında Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO, 2006- 2019 yılları arasında  Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapan Hüsnü Akhan, Temmuz 2019 tarihinden itibaren Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmıştır.  Ayrıca, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Doğuş İnşaat, Doğuş Bilgi İşlem, Hedef Medya Tanıtım Interaktif Medya Pazarlama, Körfez Havacılık, Doğuş Planet Elektronik Tic. ve Bilişim Hizmetleri, PIT İstanbul Otel İşletmeciliği, Ara Güler Doğuş Sanat ve Müzecilik şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı,  TUVTURK ve VDF şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 

İsmail Gülle

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı / İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

İsmail Gülle

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı / İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

Sivas'ta dünyaya gelen İsmail Gülle, ilk ve orta öğrenimini aynı kentte tamamladı. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nden mezun olan Gülle, ihtisas programını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde yaptı.

Babası merhum Halis Gülle'nin 1970 yılında kurmuş olduğu Gülle Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Gülle, 1999 - 2003 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003-2018 yılları arasında İTHİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra, TİM Sektörler Konseyi Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı, Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla sürdürdü.

Ergene-2 Organize Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği, İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı, Eximbank Yönetim Kurulu Üyeliği, Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu Başkanlığı görevleri devam eden Gülle, 2018 yılında yapılan 25. Olağan Genel Kurulu'nda TİM Başkanlığı görevini üstlendi.

Jonathan Crook

The Peninsula İstanbul , Genel müdür

Jonathan Crook

The Peninsula İstanbul , Genel müdür

Jonathan H. Crook has been Managing Director of The Peninsula Istanbul since January 2022. His commitment to The Peninsula Hotels, however,
spans more than two decades. Prior to his appointment at The Peninsula Istanbul, Mr. Crook held key executive positions at other Peninsula locations in both Asia and North America. Most recently, he served for ten years as General Manager of The Peninsula New York; he also held posts as General
Manager at The Peninsula Manila, Hotel Manager of The Peninsula Tokyo, Resident Manager of The Peninsula Beijing, and Director of Food and Beverage at The Peninsula Chicago.

Before joining The Peninsula Hotels, Mr. Crook spent several years working in managerial roles at renowned luxury properties—including The Dorchester in
London, and The Sonnenalp Resort in Vail, Colorado. Born and raised in the U.K., Mr. Crook spent his formative years in Portugal, Zambia, Montserrat,
and Egypt before receiving a Higher National Diploma in Hotel & Institutional Management from Gloucestershire University in Cheltenham, U.K. During his
career in the hotel industry, he completed the Executive Development Program at the Kellogg School of Management through The University of Science
and Technology in Hong Kong. 

He also completed an Executive Management program at Harvard Business School. 

Julia Simpson

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, CEO

Julia Simpson

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, CEO

Julia Simpson CEO and President of the World Travel and Tourism Council.  She spent 14 years in the aviation sector on the Board of British Airways and Iberia and as Chief of Staff at International Airlines Group. Before joining British Airways, Julia was senior adviser to the UK Prime Minister. She held a number of key positions in the UK government and public sector, including Director at the Home Office and Department for Education and Employment; Assistant Chief Executive at the London Borough of Camden; and head of communications at the Communication Workers Union. Julia is on the Board of the London Chamber of Commerce.

 

Kaan Kaşif Kavaloğlu

Limak Otelleri Genel Koordinatörü ve Limak Holding Turizm Grubu Başkanı

Kaan Kaşif Kavaloğlu

Limak Otelleri Genel Koordinatörü ve Limak Holding Turizm Grubu Başkanı

Kaan Kaşif Kavaloğlu 1971 İstanbul doğumludur. İngiliz Erkek Lisesi ve Nişantaşı Anadolu Lisesinde almış olduğu orta ve lise öğreniminden sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olup, yine İstanbul Üniversitesinde Turizm Otelcilik alanında ve Marmara Üniversitesinde Satış Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

1989 yılında Ramada Otelde güvenlik görevlisi olarak otelcilik yaşantısına başlayan Kaan Kavaloğlu, daha sonra aynı otel bünyesinde ön büro ve misafir ilişkileri birimlerinde görev almıştır.

1994 yılından 1998 yılına kadar Merit International Hotels & Resorts'da Satış Pazarlama Müdürlüğü ve Oteller Satış Direktörlüğü yapmıştır.

1998 yılında Limak International Hotels & Resorts bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak başlamış olduğu görevine, 2002 yılında Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort Genel Müdürü olarak devam etmiştir. 2004 yılından itibaren Limak Otelleri Genel Koordinatörü ve Limak Holding Turizm Grubu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Kaan Şakul

Yapı Kredi Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Kaan Şakul

Yapı Kredi Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

M.Kaan Şakul, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden lisans derecesini, 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine, 1996 yılında Yaşarbank Karaköy Şb’nde Kurumsal Pazarlama Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2000-2002 yılları arasında Finansbank’ta çalışmış, 2002 yılında Koçbank’ta çalışmaya başlamasının ardından; 2005’te Ticari Bankacılık Satış Destek Yöneticiliği, 2007-2009 yılları arasında Altunizade Ticari Şube Müdürlüğü, 2009-2011 yılları arasında Merter Tekstil Merkezi Ticari Şube Müdürlüğü, 2011-2013 yılları arasında Esentepe Kurumsal Bankacılık Merkezi Direktörlüğü, 2013-2014 yılları arasında Kurumsal ve Ticari Krediler Tahsis Grup Direktörlüğü, 2014-2016 yılları arasında Kurumsal ve Ticari  Bankacılık Ürün Grupları Grup Direktörlüğü ve 2016-2021 Ağustos arasında Kurumsal Bankacılık Satış Yönetim Başkanlığı görevlerini yürüttükten sonra 2021 Ağustos Ayı’nda Kurumsal Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmış olup mevcut görevlerine ek olarak Sürdürülebilirlik Komitesi, Yapı Kredi Faktoring ve Yapı Kredi Finansal Kiralama yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Kemal Ülgen

Bölge Direktörü, Hyve Group

Kemal Ülgen

Bölge Direktörü, Hyve Group

1972, Ankara doğumlu olan Kemal Ülgen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra iş hayatına 1997 yılında Procter&Gamble’da başladı. Satış ve pazarlama departmanında farklı görevler alan Ülgen, Kasım 2001‘de BAT ailesine Ticari Pazarlama İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı. Ülgen, 2007 yılında Imperial Tobacco bünyesinde Ticari Pazarlama Yöneticiliği görevini üstlenmesinin ardından yine Imperial Tobacco’da İngiltere, BAE, Umman ve Katar’dan sorumlu Ülke Müdürü olarak kariyer hayatına devam etti. Son olarak Herbalife Türkiye Genel Müdürlük görevini yürüten Ülgen 2018 yılında Londra merkezli HYVE Group firmasının Türkiye Ofisinde EMEA Bölge Direktörlüğü görevine başlamıştır.

Levent Nart

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. - CEO

Levent Nart

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. - CEO

Levent Nart 1957 İzmir doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi’ni, 1978 Ege Üniversitesini 1983’de Köln Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 01 Ocak 1984 tarihinde Nordstern Colonia Konzern Şirketlerinin Köln’de ki Genel Müdürlüğünde göreve başlayan Levent NART, “Nordstern Service International” departmanında, çok uluslu şirketlerin Uluslararası Risk Yönetim Danışmanlığını yaparak, özellikle İş Durması ve Mamul Mesuliyeti, Mesleki Mesuliyet konularında uzmanlık kazandı.  1987 yılından itibaren Türkiye Nordstern Sigorta A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Genel Müdürlüğüne atanan NART.

1994 yılında Fransanın en büyük sigorta grubu UAP nin şirketleri olan İmtaş Sigorta ve İmtaş Hayat’ın da Yönetim Kurulu Başkanlığına atanarak Türkiye nin sigorta sektörünün ilk büyük birleşmesi olan Nordstern İmtaş evliliğini , Ülke Başkanı olarak tamamladı.

1997 senesinde AXA Oyak Holding bünyesinde, Nordstern İmtaş ve Oyak Sigorta şirketlerini birleştiren Levent NART Türkiye’nin en büyük Sigorta Holdinginin kuruluşunda Hayat şirketlerinin Genel Müdürü olarak görev aldı.

Levent NART 1999 senesinde, partnerleri ile birlikte 130 ülkede uluslar arası faaliyet gösteren NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ‘yi kurarak Türk ve Çok Uluslu şirketlere Risk Yönetimi Danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. NART kısa sürede Türkiye nin en büyük bağımsız brokeri haline geldi.

Levent NART, ,Alman Türk Sanayi ve Ticaret Odası Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanlığı veTÜSİAD, TUGİAD, yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

Levent NART evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Louisa Vinton

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi

Louisa Vinton

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi

Louisa Vinton, Mayıs 2021 itibarıyla UNDP'nin Türkiye'deki Mukim Temsilcisi olarak görevine başlamıştır. Vinton, Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Bürosu’nun kapsadığı bölgede 30 yılı aşkın tecrübeye sahip bir kalkınma uzmanıdır.

Vinton, Türkiye’deki görevinden önce, Kasım 2018’den Mart 2021’e kadar UNDP’nin Gürcistan Mukim Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Bunun öncesinde, Kasım 2013’ten Ekim 2018’e kadar Kuzey Makedonya’da; Temmuz 2010’dan Haziran 2014’e kadar ise Hırvatistan’da BM Mukim Koordinatörü ve UNDP Mukim Temsilcisi olarak görev almıştır.

Vinton bu görevlerinde UNDP’nin istihdam yaratımı ve girişimcilik, mesleki eğitim, kamu hizmetlerinin sunumu, yerel ve bölgesel ekonomik kalkınma, toplumsal kapsayıcılık, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, sel önleme, doğa koruma, enerji verimliliği, iklim dayanıklılığı, kriz önleme ve çatışma sonrası toparlanma alanlarındaki girişimlerinin liderliğini başarıyla üstlenmiştir.

Birleşmiş Milletler’in Kuzey Makedonya’da 2015-2016 yıllarındaki göçmen krizine yanıtını yönetmiş, 2020-2021 yıllarında Gürcistan’ın COVID-19’a sosyoekonomik yanıt ve düze çıkış çabalarında öncü olmuştur. Vinton’un hükümetler, sivil toplum, özel sektör, akademi ve uluslararası toplumla ortaklık kurma konularında ciddi bir deneyimi vardır.

UNDP’de ilk olarak Şubat 2004’te New York’ta Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Bürosu Alt Bölge Bölüm Başkanı olarak görev yapmaya başlamış ve UNDP’nin Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Moldova, Rusya Federasyonu ve Ukrayna’daki girişimlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Ayrıca BM’nin 1986 Çernobil nükleer kazasının ardında bıraktığı gündem ile ilgili konulardaki koordinasyonunu yönetmiştir.

UNDP’ye katılmadan önce, Economist Intelligence Unit'te dokuz yıl çalışan Vinton, burada önce “Doğu Avrupa İş Dünyası” haftalık haber bülteninin editörlüğü ve şirketin Viyana'daki Doğu Avrupa ticari yayımcılık operasyonlarının Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini ifa etmiş ve daha sonra şirketin New York'taki İcra Hizmetleri biriminin başkanlığını yapmıştır.

Vinton etkili iletişimin destekçisidir ve savunuculuk ve mesaj ulaştırma konularında üstün kabiliyetlere sahiptir. Louisa Vinton, 1988 ile 1994 yılları arasında Münih'teki “Radio Free Europe / Radio Liberty, Inc.” için Kıdemli Araştırma Uzmanı olarak çalışmış ve Polonya siyaseti ve ekonomisi konusunda uzmanlaşmıştır.

Cornell Universitesi Rus Çalışmaları bölümünde lisans eğitimini, Michigan Üniversitesi Tarih bölümünde ise yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İngilizce dışında, Hırvatça, Almanca, Lehçe ve Rusça dillerinde günlük konuşmalarını sürdürebilecek kapasiteye sahiptir.

Magsud Rahmanov

Head of Hotel Transactions CEE & SEE

Magsud Rahmanov

Head of Hotel Transactions CEE & SEE

 

Magsud Rahmanov

Head of Hotel Transactions CEE & SEE

Purkynova 3, Prague 110 00, Czech Republic

Mobile: +420 702 174 227

Magsud.rahmanov@cushwake.com | cushmanwakefield.com

Professional Expertise

Magsud's major focus is hotel capital market advisory across Central, Southern & Eastern Europe. He has worked on and successfully completed projects across 10 major markets within Continental Europe advising clients on disposals and acquisitions as well as other strategic decisions. In the past years, Magsud has been involved in successful completion of transaction totalling a value of over Eur 600 million.

Magsud joined Cushman & Wakefield in July 2015 and is based in Prague, Czech Republic. Before joining the company, Magsud worked in a boutique investment advisory firm, which focused on providing financial structuring of high-risk investment projects in CIS and EMEA regions.

 

Clients Served

·       Corinthia Hotel Group
·       Rixos
·       J&T Bank
·       Patron Capital
·       First Family Investment; Brantstone
·       MTK Group

 

Major Transactions

·       Corinthia Hotel Group / Panorama Hotel Prague – Eur 83,500,000
·       MTK Group / Ca’ Marcello Complex Venice – Eur 122,500,000
·       Techno Olympikos / Porto Carras Grand Resort Thessaloniki – Eur 205,000,000

 

Professional Affiliations

·       Member of Royal Institution of Chartered Surveyors

 

Education

·       BA, State University of New York, Empire State College, Czech Republic & USA. Graduated with Honors.

 

Maribel Rodriguez

Senior Vice President - WTTC

Maribel Rodriguez

Senior Vice President - WTTC

Executive MBA with over 25 years of experience in Travel & Tourism Industry.  After building a career in the Commercial Aviation and Hospitality Industry she joined WTTC in 2014 as Europe & Latin-American Director. Since 2019 she serves as Senior Vice President at WTTC looking after Commercial, Membership & Events including the worldwide recognized Global Summit. 

In 2020 founded Women Leading Tourism whose mission is to foster and promote the presence of women in the highest corporate governance bodies in tourism in accordance with the quantity and quality of female employment in the sector.

Before WTTC she managed the launch and development of the commercial aviation low-cost model in Europe in pioneering companies like Virgin, Go-fly, EasyJet, and Ryanair airlines. She also worked at British Airways as Sales & Marketing Director for Spain, Portugal, and France. She also spent 6 years in the hospitality at Travelodge Hotels Spain as CCO and elected Board Member of the Corporate Association of Hotels in Madrid (AEHM) and Promotion Commission.

Maribel has an extensive network and experience at C-Level and other decision makers in the public and private sector.

Executive MBA at ICADE Business School, a Degree in Industrial Psychology from the University of Salamanca and holds a Senior Executive Program for Travel & Tourism at IESE & JSF.

Mehmet Cüneyt Ateş

Mehmet Cüneyt Ateş

Mustafa Kemal Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.  Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm ve Rehberlik Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.  Türkiye Finans Katılım Bankası Albaraka Türk Katılım Bankasında Kurumsal pazarlama yöneticisi olarak görev yapmıştır. Yaklaşık 10 yıla yakın bir süredir Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisinde uzman olarak görev yapmaktadır. JICA tarafından düzenlenen Kırsal Turizm programı kapsamında Japonya’da eğitim almıştır.   Turizm Alt Yapı Programları, Destinasyon Yönetimi, Ulusal ve Uluslararası Tanıtım ve Pazarlama ile Turizm Yatırım işlemleri konusunda danışmanlık yapmakta ve yatırım takibi yapmaktadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve bütün dünyanın ilgisini çeken Göbeklitepe Ören Yerinin turizme kazandırılması projesi ile Türkiye’nin en büyük butik oteli olan VE Hotels Şanlıurfa’nın ilimize kazandırıldığı  Kültür Adası Projelerinde aktif olarak görev yapmıştır. Şanlıurfa’da devam eden çeşitli turizm alt yapı projelerinde aktif olarak görev almaya devam etmektedir.  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Şanlıurfa İl Komisyonu üyesidir.

Mehmet Kalyoncu

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Kalyoncu

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Mimar ve iş insanı Mehmet Kalyoncu, Kalyon Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi olmanın yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı projesinde de İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir, Mehmet Kalyoncu üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlarken, bu dönemde Architectural Association ve Illinois Institute of Technology üniversitelerinde eğitim görmüştür. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kurucu vakfı olan Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Üyesi olan Kalyoncu, Türkiye Tasarım Vakfı’nda ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.
Kalyoncu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Uncu

Genel Müdür, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş

Mehmet Uncu

Genel Müdür, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş

Mehmet Uncu Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa’daki başat turizm paydaşlarının ortak olduğu  yönetişim modeli olan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. genel müdürü olarak görev yapmaktadır. 2007 yılında ODTÜ İktisat bölümünden mezun olduktan sonra, Yüksek Lisans Eğitimine ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmiştir. Jean Monnet Bursu ile ikinci yüksek lisans eğitimini University of East Anglia’da tamamlamış, CEDOFED bursu ile İtalya’da ve Young Turkey-Young America programı ile ABD’de eğitim almıştır. Turist Rehberliği Eğitimini Artuklu Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans programı ile tamamlamıştır.  İş hayatında sırasıyla Hacettepe Nüfus Etütleri Enstitüsü, ANKON Çevre Danışmanlık, UNHCR, Dicle Kalkınma Ajansı, Uluslararası Tasarım Vakfı, Uncu Yönetim Kalkınma Proje ve Dış Ticaret, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş.’de görev almıştır. Türkiye’nin bir çok ilinde Turizm Planlaması ve Proje çalışmalarında bulunmuştur. Şanlıurfa özelinde 2019 Göbeklitepe Etkinliklerinin organizasyonu ve koordinasyonu, Şanlıurfa Turizm Master Planı, Turizm İlçe Stratejileri gibi farklı  görevlerde bulunmuştur.

Mevlüt Akbaş

Mevlüt Akbaş, PwC Türkiye Şirket Ortağı

Mevlüt Akbaş

Mevlüt Akbaş, PwC Türkiye Şirket Ortağı

Mevlüt Akbaş PwC'de finansman, finansal yeniden yapılandırma ve altyapı sektöründe birleşme & satınalma işlemleri konularında danışmanlık hizmeti veren ekibin liderliğini yapmaktadır.

Kariyerine Koçbank Kurumsal Bankacılık birimde başlamış ve akabinde Doğuş Holding Finans ve Deloitte Danışmanlık ile devam etmiştir.

Evli ve bir çocuk babasıdır. Marmara Üniversitesi'nden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında lisans derecesine ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Finans ve Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Mike Collini

Vice President, Development, Central, Eastern & Southern Europe, Hilton

Mike Collini

Vice President, Development, Central, Eastern & Southern Europe, Hilton

Mike Collini is Vice President of Development with Hilton. He is based in Rome and is responsible for expanding Hilton’s portfolio of brands in Central, Eastern & Southern Europe. He leads a team of developers based in the strategic development markets of Italy, Poland, Russia and Turkey.

A Hilton career spanning almost 25 years and including roles in Capex Management and Real Estate, Collini has also worked in Istanbul and was responsible for overseeing Hilton’s development in Sub-Sahara Africa.

Collini is a Chartered Quantity Surveyor and has a master’s degree in Property, Business & Management.

Murat Özdemir

Senior Advisor / Investment Office of the Presidency of the Republic of Turkey

Murat Özdemir

Senior Advisor / Investment Office of the Presidency of the Republic of Turkey

Mr. Özdemir is serving as the Senior Advisor to the President at the Investment Office (aka Invest in Türkiye), the official organization of the Presidency for promoting Turkey’s investment opportunities to the global business community and providing free-of-charge assistance to international investors before, during and after their entry into Turkey.

At the Investment Office, he previously served as the Country Advisor for the United Kingdom from 2016 to 2020 based in London, UK and as the Country Advisor for Canada from 2011 to 2016 based in Toronto, Canada.

Before joining the Investment Office in 2011, he worked for private sector companies and gained hands-on experience in investment project management in large capital projects and business consulting experience in supply chain management. He received B.Sc. and M.Sc. degrees in Industrial Engineering from Istanbul Technical University and Sabanci University, respectively.

Mustafa Sani Şener

Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TAV

Mustafa Sani Şener

Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TAV

Kurucu ortağı olduğu TAV Havalimanları’nda 1997-2022 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1 Mayıs 2022 itibariyle Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini üstlendi.

1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı YİD projesiyle kurulan TAV Havalimanları, Sn. Sani Şener’in liderliğinde finansal ve operasyonel olarak büyümeye devam ederek, bugün sekiz ülkede 15 havalimanından oluşan bir portföye ulaşmıştır.

1977 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Şener, 1979 yılında İngiltere’de Sussex Üniversitesi’nde Akışkanlar Mekaniği üzerine yüksek lisans (M.Phil.) yaptı. Türk mühendisliğinin uluslararası düzeyde gelişimine katkılarından dolayı KTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi tarafından mühendislik dalında, TAV’daki görev süresi boyunca Proje ve Risk Yönetimi konusunda başarıları nedeniyle de New Hampshire Üniversitesi tarafından işletme dalında onur doktorası ile ödüllendirildi.

TAV Havalimanları öncesinde birçok ulusal ve uluslararası projede, proje müdürlüğünden genel müdürlüğe kadar çeşitli görevler üstlendi. Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) Kompleks Sistemler Yönetimi üzerine eğitim aldı. Şener, Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airports Council International/ACI) Dünya Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Fransa ve Türkiye-Hırvatistan iş konseylerinin başkanlığını yürüttü. Ocak 2022’den bu yana ise DEİK Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Şener, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı 2016 yılında Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından “Legion d’honneur” Şövalye Nişanı’na layık görüldü. Şener aynı yıl Gürcistan devleti tarafından da Üstün Hizmet Nişanı’yla onurlandırılırken 2019 yılında da Makedonya Hükümeti tarafından Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı. TAV Havalimanları’nda yaratılan “iş modeli” Harvard Üniversitesi’nde üç kez “case study” oldu ve Sani Şener tarafından Harvard Business School’da (HBS) MBA öğrencilerine ders olarak anlatıldı.

Thomson Extel tarafından yerli ve yabancı finans kuruluşları arasında yapılan oylamada “en iyi CEO” alanında Türkiye’de 2010, 2011, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında birinci, Avrupa Ulaştırma sektöründe 2014 yılında üçüncü seçildi.

 

Necmi Karul

Necmi Karul

İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalı’nda lisan ve yüksek lisansını tamamlayan Karul, DAAD bursu ile doktorasını 2000 yılında Berlin Frei Universität’de tamamladı. Doktoranın ardından Atlas Dergisi arkeoloji editörlüğü yaptı ve ArkeoAtlas Dergisini yayınladı.

Necmi Karul akademik hayatını 2002 yılında Prehistorya Anabilim Dalı’nda asistan olarak başladı; 2006 yılında doçent, 2017 yılında profesör unvanı aldı.

Bu süre zarfında 2005 yılında Harvard Üniversitesi’nde araştırma bursu aldı.

2013-2016 yılları arasında EJA (Journal of European Archaeology) Dergisi Editörler Kurulu üyeliği yaptı. 2014 yılından bu yana Türk Eskiçağ Bilimleri Enstitüsü Colloquium Anatolicum, 2009-2012 ve 2019 yılından bu yana Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji Dergisi (TÜBA-AR) Editörler Kurulu üyelikleri ile Magma Dergisi arkeoloji editörlüğünü sürdürüyor.

Necmi Karul aynı zamanda Alman Arkeoloji Enstitüsü, Avusturya Arkeoloji Enstitüsü, Türk Eskiçağ Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesi ve ICOMOS Türkiye Milli Komitesi üyesidir.

2007-2015 yılları arasında Arkeologlar Derneği İstanbul Şubesi’nin başkanlığını yapmıştır.

Kazılara gelince 1989 yılından bu yana Anadolu’nun farklı yerlerinde tarihöncesi kazı ve yüzey araştırmalarında görev aldı, 2004-2019 Bursa Aktopraklık Höyük kazı başkanlığı ve 2010-2014 yılları arasında Siirt Gusir Höyük kazılarının bilimsel danışmanlığını yürüttü ve 2020 yılında bu yana Göbeklitepe ve Karahantepe kazılarının başkanlığını yapıyor.

Prof. Dr. Nevrez Koylan

Ateroskleroz Derneği ve Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği

Prof. Dr. Nevrez Koylan

Ateroskleroz Derneği ve Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği

Prof. Dr. Nevrez Koylan 3 Mart 1957 tarihinde İskenderun’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul Kocamustafapaşa İlkokulu’nda, orta öğrenimini Eskişehir Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra 1975 yılında girdiği İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 1986 yılında tamamlayarak İç Hastalıkları Uzmanı oldu. Ekim 1989’da İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Kardiyoloji Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında İç Hastalıkları Doçenti ünvanını alan Prof. Koylan, Kardiyoloji Bilim Dalı’nın Anabilim Dalı’na dönüşmesinde aktif rol aldı. 1996 yılında Profesör ve Kardiyoloji Uzmanı ünvanlarını alan Prof. Koylan ayrıldığı 2011 tarihine kadar aynı kurumda öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında 1993- 2006 yılları arasında Dinamik EKG Laboratuarı Yöneticiliği, 2000- 2002 tarihleri arasında İstanbul Tıp Fakültesi Araştırma Etik Kurul üyeliği ve 2002- 2003 arasında da aynı kurulun başkanlığını yaptı. Prof. Dr. Nevrez Koylan halen Ateroskleroz Derneği’nin ve Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği’nin başkanlığı ve Farmakogenomik ve Bireyselleştirilmiş Tedavi Derneğinin başkan yardımcılığını yürütmektedir. Türk Kardiyoloji Derneği’nin 1984 yılından itibaren üyesi olan Prof. Koylan, American College of Cardiology Fellow (FACC), Avrupa Kardiyoloji Derneği Fellow (FESC) ve Avrupa Hipertansiyon Uzmanı (EHS) ve İyi Klinik Uygulamalar (GCP) sertifikasyonlarına sahiptir ve Avrupa Hipertansiyon Derneği ve Avrupa Ateroskleroz Derneği aktif üyesidir. Prof. Dr. Nevrez Koylan 4 yabancı dilde ve 15 Türkçe kitaba bölüm yazarı olarak katkıda bulunmuş, ayrıca yabancı hakemli dergilerde yayınlanmış 31 makalesi ve Türkçe yayınlanmış 98 makale ve derlemesi ile uluslararası bilimsel kongrelerde sunulmuş 57 bildirisi mevcuttur.

Nükhet Küçükel Ezberci

Nükhet Küçükel Ezberci

Nüket Küçükel Ezberci Almanya Bremen’de 1969 yılında doğdu.

Ankara TED Koleji’nden 1986 yılında mezun oldu ve bunu takiben lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler üzerine Ankara Bilkent Üniversitesi’nde tamamladı.

1992 ve 2007 yılları arasında Sayın Küçükel Ezberci, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda kariyer diplomatı olarak görev aldı. 1994 ve 1999 yıllarında sırasıyla Essen ve Kudüs Başkonsoloslukları’nda çalıştı. 2001 ila 2005 yılları arasında Başkatip olarak Madrid’deki Türkiye Büyükelçiliği’ne atandı. Ülkeye dönüşünde, Avrupa Birliği İlişkileri Genel Sekreterliği Siyasi İşler Bölümü Yönetici Yardımcılığı görevine atandı.

Ebeveynlerinin beklenmeyen vefatı üzerine 1974 yılında ailesi tarafından kurulan Güven Hastanesi’nin yönetimini devralmak için Sayın Küçükel Ezberci Dışişleri Bakanlığı’ndaki kariyerinden ayrıldı. İki kız kardeşe miras kalan Güven Hastanesi (www.guven.com.tr) 10 yıl içerisinde 75.000 m2’lik bir alanda şehir merkezinde bulunan, 311 yatak kapasitesine sahip Genel Hastane ve diğer medikal hizmetlerin yanı sıra Geriatri Merkezi’ne, tam donanımlı
Fizik Tedavi Merkezi’ne, Spor ve Diyet Merkezi’ne sahip Sağlık Kampüsü ile sağlık hizmetleri sağlayan Güven Sağlık Grubu (guven@guven.com.tr) haline gelmiştir.

Güven Sağlık Grubu’nun ayrılmaz bir parçası olarak Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı (guvenvakfı.org), toplumun kısıtlı imkanlara sahip kesimine ulaşmak için çok önemli bir geçit görevi görmektedir. Buna ek olarak Vakıf, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de “İleri Yaşlanma/ Sağlık ve Bakım Çözümleri” olgusu için tüm çözüm üretici tarafları bir araya getirmek adına tüm kapasitesi ile çalışmaktadır.

COVID sonrası dönem, yaşlılara yardım ve destek sağlamak için teknoloji / yapay zekâ destekli modern medikal cihazlar kullanarak ilgili ülkelerin ekonomik gelişimlerine de katkı sağlayacak sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesi için birçok fırsat yaratacaktır. Bu bağlamda, ilgili çevrelerde yeni kurulan sağlık kuruluşlarını takip eden Güven Future şirketi (guvenfuture.com.tr) adıyla Güven Sağlık Grubu içerisinde yeni bir iş modeli kurulmuştur.

Şu anda Nüket Küçükel Ezberci
• Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı,
• Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi,
• Türkiye Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve
• Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Türk-Arjantin İş Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Sayın Küçükel Ezberci İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.
Evli ve üç annesidir

Oliver Doerschuck

CEO D-Marin

Oliver Doerschuck

CEO D-Marin

10+ years of C-Suite experience, currently CEO of D-Marin, a CVC portfolio company, owning and operating a marina network in Turkey, VAE, Croatia, Montenegro and Greece. Key goal is to expand the marina network in the Mediterranean Sea and worldwide by acquisition and to build a modern premium marina chain.

Before he was the Regional CEO of SSP PLC operating more than 1000 restaurants at travel hubs across Europe, and COO of TUI Germany, Austria, Switzerland and Poland conducting business worldwide with Turkey, Spain and Greece as main holiday destination.

Oliver has rich experience and a strong track record of outperformance in hospitality and leisure industries with a focus on Customer Experience, Yield Management, Product Design and Digitalization.

He holds a MBA and a doctorate in Economics and Innovation.

Olivier Harnisch

Kurucu, Lunasole Hospitality

Olivier Harnisch

Kurucu, Lunasole Hospitality

Olivier Harnisch is an international Hotelier with over 35 years of experience and founder of Lunasole Hospitality, a consultancy company based in the UAE. Until 2021, he held the position of Head of Hospitality at the Public Investment Fund of Saudi Arabia and was the founding CEO of the PIF Hotel Management Company in Riyadh. Previously, Mr. Harnisch was CEO at Emaar Hospitality in Dubai. He started in the hospitality industry in 1986 in Nice, France. His career includes 4 years as COO of the Radisson Hotel Group and 14 years at Hilton where he was Managing Director for Northern and Central Europe. Mr. Harnisch is a Non-Executive Director and Board Member of various companies in Saudi Arabia and Bahrain. He holds an MSc in Organizational Behavior from the University of London, an MBA from Heriot-Watt University in Edinburgh and a Degree in Hospitality Management from the Berlin School of Hotel Administration. Having worked across the globe, Olivier Harnisch is fluent in six languages. He is also a passionate airplane pilot.

Orcun Makal

Şirket Ortağı

Orcun Makal

Şirket Ortağı

Orçun Makal, 2006 yılında EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölümü’ne katılmıştır ve Ortak olarak görev yapmaktadır.

Orçun, EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölümünü ekibine katılmadan önce, Koç Finansal Hizmetler’de Proje ve Yapılandırılmış Finansman bölümünde görev yapmıştır. Orçun, bu süreçte Yapılandırılmış Finansman eğitimleri de vermiştir.

Orçun DePaul Üniversitesi’den yüksek lisans, İstanbul Üniversitesinden lisans derecesine ve CBA ünvanına sahiptir.

Orçun, finansal yeniden yapılandırma, fizibilite danışmanlığı, finansmana aracılık, refinansman ve finansal danışmanlık alanlarında turizm sektöründe birçok projede yer almıştır

 

Uzmanlık Alanları

Proje finansmanı danışmanlığı, 
Finansal modelleme hizmetleri,
İş model hizmetleri,
Birleşme ve satın alma danışmanlığı,
Değerleme hizmetleri,
Yeniden yapılandırma hizmetleridir.

Orkun Petekçi

Elite World Hotels COO

Orkun Petekçi

Elite World Hotels COO

30 yıldan uzun süredir turizm ve otelcilik sektöründe bir çok ulusal ve uluslararası otelde görev yaptı.  

İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik ve Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Orkun Petekçi, Kempinski,  Conrad, Hyatt gibi uluslararası otel gruplarının önbüro departmanlarında  yönetici olarak çalıştı. 2006 yılında Novotel Istanbul Otel Müdür’ü olarak Accor grubuna katıldı, Novotel Istanbul & Ibis İstanbul Otel Genel Müdürlüğü, Marka Müdürlüğü en son olarak Ukrayna, Gürcistan, Azerbeycan ve Türkiye gibi çeşitli ülkelerin Accor Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 8 yıl görev yaptı.

Orkun Petekçi Aralık 2021 itibariyle Elite World Hotels COO’su olarak görev yapmaktadır.

Oya Narin

TTYD Başkanı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Oya Narin

TTYD Başkanı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Oya Narin,  İstanbul doğumludur.  St.Michel Lisesini bitirdikten sonra İsviçre’de Hotel Ecolieré Lausanne’dan mezun olmuştur. Öğrenim hayatını bitirdikten sonra; İsviçre’de ve USA’da çeşitli otellerde çalışmıştır. İngilizce ve Fransızca bilen Narin, 2 çocuk annesidir.

1989’dan itibaren Narin Tekstil A.Ş. ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi çeşitli görevleri yürütmüştür.

Halen; Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Martı GYO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Lila Müzik Yapım A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı, TOHUM - Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Kurucu Üye – Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yürütmektedir.

 

Üye Olduğu Vakıf ve Dernekler :

TTYD – Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği - Yönetim Kurulu Başkanı

TUSIAD - Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkan Yardımcılığı ve Turizm Çalışma Grubu Başkanlığı yapmıştır.

WTTC – World Travel Tourism Council Üyesi

DEIK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu  Üyesi

TOBB – Turizm Meclisi - Meclis Başkan Yardımcısı ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyesi

TUROB – Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Üyesi

GETOB - Güney Ege Turistlik Otelciler Birliği Üyesi

KETAV - Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Üyesi

KAGİDER - Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Üyesi

Ömer K. İsvan

Servotel Kurucu Başkanı ve Yönetici Ortağı

Ömer K. İsvan

Servotel Kurucu Başkanı ve Yönetici Ortağı

Servotel kurucu başkanı ve yönetici ortağı Ömer İsvan, gayrimenkul proje geliştirme danışmanlığındaki özgün bakış açısı ve vizyonu ile, 43 farklı ülkede, sayısız otel resort ve golf projesinde, birçok marka ve işletmeciler ile birlikte çalışarak, yatırımcıları arazi analizinden, projelendirme, açılış ve varlık yönetimine kadar yönlendirmektedir. İsvan, konsept yaratımı, markalama, hukuk, ekonomi, finans, pazar araştırması, pazarlama, dizayn ve mühendislik gibi farklı dallarda uzmanlaşmış kişileri entegre bir sistem ile bir araya getirerek, proje geliştirme sürecinde, yatırımın tüm paydaşlarının proje vizyonuna ve ekonomik çerçevesine bağlı kalmasını ilke edinmiştir.

İngiltere’de bulunan Surrey Üniversitesi’nden mezun Ömer İsvan “Institute of Hospitality” ve “Institute of Directors and British Institute of Management” üyesidir. Otel sektörüne “Butik Otel” terimini tanıştıran kişi olarak da bilinen İsvan “Business Week” dergisine kapak olmuş nadir sektör oyuncularından biridir. Kariyerinin yanı sıra, Ömer İsvan konferanslarda ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde, turizm yatırımlarına yönelik konularda ana konuşmacı olarak katılım göstermektedir.

Özcan Biçer

İstanbul Turizm Platformu Direktörü

Özcan Biçer

İstanbul Turizm Platformu Direktörü

1971 Erzincan doğumlu Özcan Biçer, 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitirdi ve yüksek lisansını YTÜ’de, Kentsel Yenileme temasıyla Tarihi Yarımada’da tamamladı.

İstanbul’daki sorunlara dikkat çekmek ve kamuoyu ile birlikte kente sahip çıkabilmek adına, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde 10 sene yönetim kurulu üyeliği ve 2.başkanlık görevlerini yerine getirdi.

Planlama sahasında ülkemizin yaklaşık %10’unu planlarken, kentsel tasarım sahasında Levent Çarşı, Arnavutköy Çarşı, Beyoğlu Tepebaşı, Beyoğlu Talimhane Turizm Projesi gibi birçok projeye imza attı. Beyoğlu Platformu ve İBB İstanbul Turizm Atölyesi gibi yerel ve sektörel katılım ve yönetişim yapılarının kurulmasında ve yönetilmesinde rol aldı.

2020 – 2022 yılları arasında BİMTAŞ Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2022 Nisan ayı itibariyle KENTHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlayan Özcan Biçer aynı zamanda İBB İstanbul Turizm Platformu Direktörü görevini de yürütmektedir.

Pelin Özkan

MediaCat ve DigitalAge Genel Yayın Yönetmeni

Pelin Özkan

MediaCat ve DigitalAge Genel Yayın Yönetmeni

KİMDİR?

  • ODTÜ Fizik bölümü ve Boğaziçi Üniversitesi MBA Programı mezunudur.
  • Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı, 12 yıllık reklamcılık hayatından sonra 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı.
  • MediaCat’in yanısıra, MediaCat’in tüm yan yayınları ve her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Digital Age dergisinin, pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ’nin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor.
  • Sayıları 800’ü geçen MediaCat Kitapları’nın yayın yönetmenliğini yapıyor.
  • Pelin Özkan geniş bir ekiple Kapital çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit, Brand Week Istanbul gibi etkinlikleri, Felis ve Women to Watch ödüllerini, Lovemarks araştırmasını gerçekleştiriyor.
  • Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nun eş yöneticisi ve öğretim görevlisi olarak 2013’ten bu yana sorumluluk üstleniyor.

KİTAPLARI

  • Hayatımız Reklam

Pelin Rodoplu

Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföy Yöneticisi, UNDP

Pelin Rodoplu

Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföy Yöneticisi, UNDP

Kariyerine finansal analist olarak başlayan Pelin Rodoplu, Almanya’da tamamladığı yüksek lisans derecesinden sonra Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (BMKP)’na katılmış ve farklı görevler üstlenmiştir. KOBİ geliştirme, bölgesel rekabet edebilirlik, kümelenme, verimlilik, yenilikçi kalkınma uygulamaları, kırsal kalkınma programları, kadının güçlendirilmesi, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji, kamu-özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi gibi konularda kalkınma modellerinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması ile ilgili BMKP girişimlerinde aktif rol almış, ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve akademi ile birlikte çalışmıştır. 2015 yılından bu yana BMKP Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Büyüme Portföyünü yönetmektedir.

 

Ramsay Rankoussi

VP Development Africa & Turkey, Radisson Hotel Group

Ramsay Rankoussi

VP Development Africa & Turkey, Radisson Hotel Group

An entrepreneurial self-starter and deal maker with strong analytical, modeling, negotiation, and interpersonal skills, Ramsay has a proven track record in originating and executing various type of deal structure within the hospitality industry across Middle East, Turkey & Africa with more than 100 single transactions concluded.

Based in Dubai, Ramsay leads Radisson Hotel Group’s strategic growth across Africa & Turkey and with a team based in Istanbul, Dubai and Cape Town and previously led all efforts across the Middle East. Ramsay is a member of Radisson Hotel Group’s Business Leadership Team and directly reports to the Global Chief Development Officer.  

Tasked with increasing the Group’s hotel portfolio and footprint in his assigned markets, the Group’s largest geographical area, Ramsay is an expert dealmaker, leading transactions from sourcing through to execution.  He oversees the underwriting, strategic planning, investment analysis and asset management activities for all type of deal structuring, including conversions and take overs, financial commitments, franchise and straight management agreements.

A Belgian national, Ramsay is fluent in multiple languages and with a multi-cultural background. He holds a Bachelor’s degree in Business Administration and an MBA specialized in Hotel Real Estate Finance and Asset Management from the ESSEC Business School (IMHI) in Paris.

Robin Kestek

DIRECTOR HEAD OF NEW BUSINESS DEVELOPMENT – SERVOTEL CORPORATION

Robin Kestek

DIRECTOR HEAD OF NEW BUSINESS DEVELOPMENT – SERVOTEL CORPORATION

Director of New Business Development at Servotel, specializes mainly in hotels, tourism complexes, as well as alternative mix-use projects incorporating residential and hotel features. Robin has also been responsible for branding, development of alternative hospitality concepts, as well as hotel assessments provided to major financial institutions to direct project based financing structuring decisions. More recently, Robin has been leading all New Business Development within the organization with the ultimate aim of diversifying Servotel through new scope of services such as Brand Creation or Brand Expansion for Investors willing to penetrate or grow in the hospitality industry, as well as engaging in adjacent businesses such as co-working, F&B, Wellness with other handpicked solution partners in the industry.

Graduated from the School of Hotel Administration (SHA) at Cornell University, with a concentration in Design & Development, and a minor in Real Estate; Robin Kestek completed its Room Division Management Training at the Peninsula New York, worked in several luxury hotels and hospitality based organization such as The Ritz London, Four Seasons Bosphorus in Istanbul, and The Leading Hotels of the World (LHW) in New York City. Alongside his career, he contributes to the industry as the founder of Servotel Academy, running the external relations with leading hospitality and business schools such as the Bosphorus University via diverse coop and internship programs, creating an incubation center for new generation project ideas within the Istanbul office.

Sahba Sobhani

Direktör, IICPSD & UNDP

Sahba Sobhani

Direktör, IICPSD & UNDP

Sahba Sobhani is the Director of UNDP IICPSD. Mr. Sobhani brings 19 years of experience in the private sector in Silicon Valley, Singapore and at UNDP as Programme Advisor, Team Leader and Programme Manager including as the technical lead for the recently endorsed UNDP private sector strategy. He has significant partnership development and advocacy experience with the private
sector working with over 100 companies and business organizations and a track record of operational leadership, innovation and management of 6 global UNDP-led strategic multi-stakeholder partnerships and initiatives in the area of business and development  including the Business Call to Action Initiative, the Connecting Business Initiative and the G20 Global Platform on Inclusive Business and has  been the principal author and content manager of all 5 major UNDP-led reports in the area of private sector in development, Previously, he managed two key UNDP private sector initiatives in the executive office of the former Administrator of UNDP, Mark Malloch Brown, including the Commission on the Private Sector and Development, and the African Financial Markets Initiative. He co-authored Unleashing Entrepreneurship: Making Business Work for the Poor, the seminal report of the Private Sector Commission produced at the request of former UN Secretary-General Kofi Annan. Mr. Sobhani was the managing editor of the African Stock Markets Handbook. He is a graduate of Yale University and the Fletcher School of Diplomacy (USA).

Sandeep Walia

Chief Operating Officer – Middle East Marriott International

Sandeep Walia

Chief Operating Officer – Middle East Marriott International

Sandeep Walia is the Chief Operating Officer for Marriott International in the Middle East. With over 25 years of international experience in the hotel industry, Sandeep is currently responsible for the operations of Marriott’s properties in the Middle East (including Egypt and Turkey) which features over
150 operational properties and more than 90 properties in its pipeline.

Sandeep is a seasoned hospitality professional with strategic business acumen driven to deliver operational and financial excellence to create market leading returns and establish mutually beneficial partnerships and relationships with stakeholders. A dynamic and result-oriented leader, he is adept at
building and nurturing high performance teams guiding and motivating them towards setting and achieving visionary goals by effectively aligning company values with key business initiatives and brand experiences.

Sandeep joined Marriott International in 2005. Prior to his current role, Sandeep was the Area Vice President for the United Arab Emirates and overlooked the operation of the company’s largest market in the Middle East. Before taking on his role in the UAE, he was the Area Vice President - Luxury Brands
for Western Europe, overseeing the company’s luxury portfolio across Austria, Czech Republic, France, Germany, Iceland, Netherlands, Poland, Switzerland, the UK and all BVLGARI hotels in Europe.

Having worked for brands across Asia (India), Middle East, Africa and Europe, Sandeep has a global mindset and a key understanding of the consumer landscape and their evolving needs and aspirations.

Sandeep’s other key accomplishments include an Executive MBA from the Kellog School of Management at Northwestern University, a degree in Leadership from Harvard Business School and a post-graduate from the Oberoi Center of Learning and Development.

Of Indian origin, Sandeep currently resides in Dubai and is a member of the Young Presidents Organization.

Seçil Yıldız

Genel Müdür Yardımcısı Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

Seçil Yıldız

Genel Müdür Yardımcısı Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Kurumsal Finansman ve Mali Analiz alanında çeşitli kademelerde yöneticilik, Oyak Yatırım Menkul Değerler Kurumsal Finansman Müdür Yardımcısı, Bayerische Hypo-und Vereinsbank AG Kıdemli Kredi Analisti, UniCredit Menkul Değerler Sermaye Piyasaları Danışmanlığı Direktörü ve ING Bank Yapılandırılmış Finansman Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Mart 2019’dan itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Yatırım Bankacılığı, Proje Değerlendirme, Sürdürülebilirlik ve Çevresel Sosyal Etki Yönetimi ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. Yıldız ayrıca, Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Kalkınma Girişim Sermaye Portföy Yönetim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Selda Susal Saatçi

Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO)

Selda Susal Saatçi

Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO)

2019 yılında Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak Anadolu Efes ailesine katılan Selda Susal Saatçi, 2022 yılı itibari ile Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO) olarak atandı. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Susal Saatçi, daha sonra Harvard İşletme Okulu’nda Liderlik Gelişim Programı’nı tamamladı.

27 yıllık profesyonel iş hayatı bulunan Saatçi, DHL Express, Philip Morris gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde kurumsal iletişim alanında üst düzey pozisyonlarda görev aldı.

YeatUp adlı startup’ı kurarark girişimcilik ekosisteminde de yer aldı.

Anadolu Efes’teki CCAO görevinin yanı sıra BMÜD Bira ve Malt Üreticileri Derneği Başkanı’dır.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olan Susal Saatçi, bir yaşam hakkı savuncusu.

Serdar Kutucu

CEO, Slow Hospitality

Serdar Kutucu

CEO, Slow Hospitality

Since April 2020, Serdar is Chief Executive Officer of Slow – a collective of people, places and projects that reframe the ways we live, work and interact. Drawing insights from regenerative agriculture, adaptive reuse and the slow movement, Slow is currently developing places around the world that offer a deeper, conscious and collaborative form of hospitality. Serdar leads all Slow business development efforts and the growth of our global community.

Serdar is passionate about transformative, boundary-pushing travel experiences and has always had a keen instinct for brand narrative, architecture and positioning. Before joining Slow, Serdar was Chief Operating Officer at Design Hotels. Over his 12 years at the company, he played a vital role in shaping the Design Hotels collection and driving the creative & strategic development of the brand.

His deep understanding of the travel industry, gastronomy and hospitality is complemented with a wealth of experience in marketing, communications and business innovation. He holds a master’s degree in international business administration from the University of Vienna.

 

Sergenç İneler

Tarkem , Genel Müdür

Sergenç İneler

Tarkem , Genel Müdür

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nde burslu olarak tamamladı. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne Felsefe okudu. Üniversite eğitimi sırasında Avrupa Birliği projelerinde eğitmen olarak görev yaptı ve DPT bünyesindeki Türk Ulusal Ajansı’nın kurulumunda eğitmen olarak görev aldı. Kısa bir süre Strasbourg’ta Avrupa Konseyi’nde de çalıştı. 2006 yılında tekrar Türkiye’ye döndü ve Dünya Bankası ile çalışmaya başladı. 3 yıl süre ile Gençlik Sosyal Gelişim Programı’nda Hibe Yöneticisi olarak görev aldı. Ardından askerlik görevini İskenderun’da tamamladı ve askerlik sonrası İzmir’de bir tütün şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almaya başladı.

Bu görevinden Kasım 2017’de ayrıldıktan sonra TARKEM ailesine katılarak önce ORKEM Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi ve 2018 Ocak’tan itibaren de TARKEM Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte.Yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Yüksek Lisans ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Mühendislik İşletmeciliği olmak üzere iki yüksek lisans programını yüksek şeref öğrencisi olarak başarıyla tamamladı.

Seyhan Özdemir

Kurucu Başkan, Autoban

Seyhan Özdemir

Kurucu Başkan, Autoban

1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olan Seyhan Özdemir Sarper 2003 yılında Sefer Çağlar ile birlikte Autoban'ı kurdu. Multi-disipliner bir tasarım stüdyosu olan Autoban, mimari, iç mimari ve ürün tasarımı alanlarında deneysel yaklaşım, zanaat ve yenilikçi teknikleri ustalıkla yorumlayarak kullanıcıları yeni ve farklı deneyimlerle buluşturan çalışmalar yapmaktadır.

Çok farklı projeler içeren portföylerinde çalışmaları, modern şekillerde yeniden tasarlanan tanıdık formlar ve malzemelerle karaterize edilir. Otel, mağaza, konut ve diğer alanlardaki projeleri İstanbul'un siluetinin oluşturulmasında katkıda bulunmuştur. İstanbul'da başlayan yolculukları Londra, Manchester, Maldivler, Tayland gibi Avrupadan Hint Okyanusuna uzanan ülke ve şehirlerde projeleri devam etmektedir. Portfolyolarındaki otel, havaalanı, terminal gibi çeşitli büyük ölçekli ikonik projeleri geniş kitlelere uzanmaktadır.

Autoban'ın dünya çapında 50'den fazla yerde satılan imzalı ürünleri, en son olarak da Dalaespada için tasarladıkları Autoban Renewed koleksiyonu, yer almaktadır. Autoban,ın kurucusu ve tasarım başkanı olan Seyhan Özdemir Sarper, çeşitli yerel ve uluslararası konferanslarda konuşmacı olarak katılmıştır, aynı zamanda uluslararası mimarlık ve tasarım ödüllerinde jüri üyeliği yapmıştır.

Simon Allison

Kurucu Başkan, Hoftel

Simon Allison

Kurucu Başkan, Hoftel

Portföy toplamı 100 milyar USD'yi bulan markalara yönetim veya franchise ücreti ödeyen veya kira alan otel gayrımenkul yatırımcılarının üye olduğu lider bir kuruluş (dernek) olan HOFTEL kurucu başkanıdır. Dernek üyeleri arasında Katara, Union Investment, ADIA, Blackstone, Credit Suisse, Schroders, Canyon Equity, CapMan, CTF Development, Swire Properties, Sun Hung Kai Properties SC Capital, Frasers’ Hospitality Trust, Aldar, Dubai Properties ve Harilela Hotels gibi küresel ölçekteki yatırımcılar yer almakta olup bu çerçevede Allison, aynı zamanda İngiltere'deki Starboard Hotels, Almanya'daki HR Group, Türkiye'den Er Yatırım, Tayland'dan Boutique Group vew ABD'li Lionstone Development gibi yerel 'oyuncularla' da dernek bünyesinde çalışmalar yürütmektedir. Asya, Orta Doğu ve Avrupa'da her sene üye toplantıları gerçekleştiren HOFTEL, aynı zamanda Hotel Owners Journal adında üç aylık bir yayına da imza atmaktadır.

2009-2013 yılları arasında Tayland'da Onyx Hospitality bünyesinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Simon Allison, Muhasebe Şefi olarak çalıştığı lüks otel işletmecisi Six Senses ve 500 milyon USD tutarında otelleri bulunan Hospitality Europe'dan sonra otelcilik sektöründe önemli deneyim elde etmiştir. Bunun öncesinde 10 yıl boyunce JP Morgan Londra finans departmanında çalışan Allison, firmanın otelcilik branşının başına getirilmiştir

Simon Allison'ın Oxford'daki Christ Church'den Modern Tarih yüksek lisans diploması bulunmaktadır.

Şekib Avdagiç

İstanbul Ticaret Odası Başkanı

Şekib Avdagiç

İstanbul Ticaret Odası Başkanı

1959 yılında Zenica’da (Bosna-Hersek) doğdu. Almanya-Köln’de başladığı ilk öğretimini ve orta eğitimini İstanbul’da tamamlayarak, 1982’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 1988’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletmecilik İhtisas Programını derece ile bitirdi. Halen Otomotiv sanayiinde faaliyet gösteren aile şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor. Nisan 2018’den itibaren İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Ocak 2022’den itibaren ise Bağımsız Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi olarak Türk Hava Yolları yönetiminde yer alıyor.  İngilizce ve Boşnakça bilen Avdagiç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Avdagiç MÜSİAD’ın 1990 yılında kuruculuğunu yapan 12 kişiden biri oldu ve 2000 yılına kadar Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1995’de İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi seçildi. İTO’da 2005-2009 arası Yönetim Kurulu Üyesi, 2009-2013 arası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, 2013-2018 arası Meclis Başkanlığı vazifelerinde bulundu. 2009 – 2011 yılları arasında 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev aldı. 2013 – 2019 yılları arasında Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

Ayrıca İTO Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı, İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı, TUGEV (Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı), ICVB (İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu) ile İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde yönetim kurulu başkanı olarak; Teknopark İstanbul yönetim kurulu başkan vekili olarak; DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu), İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) ve TAYSAD’da (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyesi olarak; İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı ile Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı’nda mütevelli heyet üyesi olarak;  İstanbul Teknik Üniversitesi Danışma Kurulu ile YÖK - Üniversite Sanayi Işbirliği (ÜSİ) Komisyonunda ise üye olarak yer alıyor.

Tayfun Bayazıt

Marsh McLennan Grubu / Türkiye & Bayazıt Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. - Yönetim Kurulu Başkanı

Tayfun Bayazıt

Marsh McLennan Grubu / Türkiye & Bayazıt Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. - Yönetim Kurulu Başkanı

Makine mühendisliği lisans eğitimini 1980 yılında tamamlayan Tayfun Bayazıt, daha sonra Columbia Üniversitesi’nde Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans (MBA) yaptı.

Bankacılık kariyerine Citibank’ta başlayan Bayazıt, daha sonra 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde önce Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Başyardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi, sonra İnterbank Genel Müdürü daha sonra da Banque de Commerce et de Placement S.A. İsviçre’de CEO olarak üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azası olan Bayazıt, 2001 yılında Dışbank İcra Başkanı (CEO) olarak görev yapmaya başladı. 2003 yılında Dışbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Bayazıt, Temmuz 2005’te Fortis’in Dışbank’ın çoğunluk hisselerini satın alması sonrası Fortis Türkiye CEO’luğu ve Fortis Küresel Yönetim Komitesi Üyeliği’ne getirildi. Bayazıt, 2006 Genel Kurulu sonrası Fortis Türkiye
Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslendi.

2007 yılında Yapı Kredi’ye -UniCredit ve Koç Grupları Ortaklığı- Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak dönen Bayazıt, 2009 yılında bankanın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

2011 yılında Yapı Kredi’deki görevinden halihazırda Başkanlığını yürüttüğü “Bayazıt Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri” şirketini kurmak için ayrılan Bayazıt, çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri yanı sıra TÜSİAD, Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), WRI Türkiye, Darüşşafaka gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmektedir.

Tom Chalmers

Managing Director at AvroKO

Tom Chalmers

Managing Director at AvroKO

Tom Chalmers is the Managing Director of AvroKO, covering the EMEA region for the group and currently working on large scale sites for Six Senses, Four Seasons Hotels and Resorts, Ritz Carlton Reserve, W Hotels, and several independent developers.

AvroKO has established a new paradigm in the hospitality industry, encompassing a multitude of disciplines while creating thoughtful and engaging architecture, brands, products, and environments. Since its launch in 2001, AvroKO has earned a reputation as one of the most innovative design firms in the field, with the group opening over a dozen company owned-and-operated restaurants, created a furniture and lighting company (Goodshop), and developed a separate branding and strategy division dedicated to projects of scale (Brand Bureau).

Over the last 20 years in the industry Tom has developed a broad understanding of commercial hospitality development through roles as both design director and client representative, collaborating extensively with developers, operators, and designers. Prior to rejoining AvroKO, Tom was the Director of Design and Experience at Edyn Development Studio (a Brookfield company). Tom led Edyn’s Hospitality Design team across 12 large scale European sites. Tom’s previous roles also include Director of Property Development for Standard International Management (owner and operator of The Standard Hotels in New York, Miami, LA, and London).

Thomas Emanuel

Director , STR

Thomas Emanuel

Director , STR

Thomas Emanuel is a Director at STR. He is based in London, and leads a team focused on driving business with Industry Partners.

He has spent his entire career in the hotel industry, beginning in 2000 with Miki Travel, before joining Hyatt Hotel & Resorts, where he gained experience in corporate sales at both the worldwide sales office and at property level. Thomas then led the corporate sales function for Hazlitt’s Hotels, a group of independent boutique hotels in London.

In 2006, Thomas joined the Deloitte HotelBenchmark team, where he was responsible for creating and leading the department’s business development function. He held this role until the formation of STR in March 2008, and has since focused on overseeing STR’s rapid expansion outside North America. Throughout his time with STR, Thomas has gained a wealth of experience working with hotels, investors, developers, consultants, banks, governments, destination management companies and many others.

Thomas has been a guest lecturer at Ecole hôtelière de Lausanne, and been invited and participated in the OECD's high level meetings on tourism policies.

Travelling extensively, Thomas has worked in over 45 countries across 6 continents and regularly speaks at major hospitality conferences around the world. He is also frequently interviewed for his insights on the hotel industry by news outlets including CNN, Bloomberg, CNBC, as well as various tourism and hospitality publications.

Yasemin Develioğlu

CMO, Jolly Tur

Yasemin Develioğlu

CMO, Jolly Tur

2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Yasemin Develioğlu, pazarlama kariyerine Unilever Türkiye’de başladı. Ev temizlik ve kozmetik sektörlerinde Türkiye ve NAMET bölge sorumlulukları üstlendi. Bu süre zarfında İran, İsrail, Türkiye ve Kazakistan’da birçok marka ve ürün lansmanı gerçekleştirdi. 2012 yılında Coca Cola Türkiye Pazarlama müdürü olarak çalışmaya başladı. Bu süre zarfında gerçekleştirdiği projelerle hem Türkiye hem de globalde 10dan fazla Kristal Elma, Effie vb ödül kazandı. Türkiye Super Lig, Milli Takım, Euro Cup gibi dev sponsorluk projelerini yönetti. 2017 yılından bu yana Jolly CMO olarak çalışan Yasemin Develioğlu bu süreç içerisinde markanın yeniden yapılandırılmasında ve Jolly’nin çift haneli büyüme performansında kilit roller üstlendi. UNDP ile birlikte başlattıkları Mirasım Türkiye projesi ile Türkiye’de Sürdürülebilir Turizm bilincinin oluşturulması için çalışmalarına devam ediyor. 2019 ve 2022 yıllarında Türkiye’nin en etkin 50 CMOsu arasında seçilen Yasemin Develioğlu tüm iş yapış şekillerimizin değişmesi gerektiğine ve sürdürülebilirliğin tüm şirket ve kurumlar için ana mihenk taşı olması gerektiğine inanıyor.

Yavuz Ölken

Axa Sigorta CEO

Yavuz Ölken

Axa Sigorta CEO

1966 İzmir doğumlu olan Sn. Yavuz Ölken 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

1991 yılında Halk Sigorta (Yapı kredi Sigorta) da Risk Mühendisi olarak başlayan Sn. Ölken sırası ile İnter Sigorta ve Aviva Sigortada Teknik Departman Yöneticisi ve Teknik Departman Grup Yöneticisi görevlerini yürütmüştür.

2002 yılında Kurumsal ve Ticari Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak AXA Sigorta da çalışmaya başlayan Sn. Ölken zaman içerisinde IT & Operasyonel Mükemmellik, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Birimi, Reasürans, Risk Mühendisliği, Bireysel Teknik ve Sağlık departmanlarından da sorumlu olmuştur.

1 Nisan 2018 tarihi itibari ile Axa Sigorta CEO’su olarak atanmıştır.

Yiğit Sezgin

CCO, Accor

Yiğit Sezgin

CCO, Accor

Lived around the globe in 8 cities during the last 25 years and held senior executive roles in multinational companies such as Hilton, Ritz Carlton and Radisson Hotel Group. In his last role as CEO of BLG Capital he managed a portfolio of luxury and lifestyle real estate and hospitality developments such as Aman Resorts, Peninsula Hotel, Soho House, W Istanbul, Ritz Carlton & Mandarin Oriental Residences, Galata Port. 

He holds a wide range of successful achievements and a proven track record especially in Emerging Markets with strong experience in M&A, integrations, leadership, strategic marketing, brand management, commercial performance and business development.

In his current role as the Chief Commercial Officer at Accor, he oversees a portfolio of 42 Brands in 41 countries in charge of all Commercial Functions, Mergers & Acquisitions, lifestyle platform and Integrations.

Yigit holds a Master’s Degree from Harvard Business School and a Bachelor’s Degree in Business Management, from Bosphorus University in Istanbul.

Yulia Stepanova

Direktör Yrd, EBRD

Yulia Stepanova

Direktör Yrd, EBRD

Yulia Stepanova Associates Director and Senior Banker with EBRD Property & Tourism Team responsible for real estate financing in Turkey, Central Asia and Caucasus covering Debt financing and Equity investment projects. Yulia is based in EBRD London HQ but very familiar with Turkey market as she worked in Istanbul for 4 years.

Yolanda Perdomo

Global Tourism Strategist, ICF

Yolanda Perdomo

Global Tourism Strategist, ICF

Yolanda is an expert in sustainable destination management, product development, marketing, tourism intelligence, and governance, with over twenty years of professional experience in the tourism sector worldwide. She has worked in senior positions in both the public and private sectors. Prior to joining ICF, Yolanda served as Director of Affiliate Members for the United Nations World Tourism Organization (UNWTO), and as Deputy Minister of Tourism and CEO of the Tourism Board in Spain’s Canary Islands. She has also worked as an international advisor and consultant to the industry, in thirty countries, four continents, working with stakeholders at all levels (UN agencies, government bodies, private sector, SMEs, NGOs, communities, and academics). Yolanda designed and implemented UNWTO’s prototype methodology for sustainable product development on specialized segments, such as gastronomy, wine tourism, shopping, urban tourism, and projects to overcome seasonality. She has been involved in extensive research and publications activity and has been a keynote speaker and panelist at multiple national and international conferences. Yolanda has also been appointed as Strategy Advisor of Shinan County in South Korea by Governor Park Woo-ryang in April 2022. 

PROGRAM

* 2022 Videoları Görmek için Konuşmacı İsimlerine ya da Konu Başlıklarına Tıklayınız...

08.30 – 09.00 Kayıt ve İkram
10.00-10.40 T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Paneli “Türkiye’de Turizm Yatırımının Geleceği”

Moderatör: Burak Özdemir, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Kıdemli Danışman

Jonathan Crook, Genel Müdür, Peninsula Hotel İstanbul
Oliver Dörschuck, CEO, D-Marin
Yiğit Sezgin, CCO, Accor

 

Salon: Jasmine

11.40 – 12.30 OTURUM SPONSORU: MUSEUM HOTEL Konaklamanın (D)evrimi

Moderatör: Ferzan Çelikkanat, Genel Müdür, Er Yatırım

Henry Simpson, Geliştirmeden Sorumlu VP, Intercontinental Hotels Group
Michael Collini, Geliştirmeden Sorumlu  VP, Hilton
Sandeep Walia, COO, Middle East, Marriott
Ramsay Rankoussi, Africa & Turkey Geliştirmeden Sorumlu., Radisson Hotel Grup
Onur Kurç, Geliştirmeden Sorumlu VP, Accor

Salon: Jasmine

12.45 – 13.30 Markalar &Trendler

Moderator: Gökhan Avcıoğlu, Kurucu Mimar, GAD ve GLOBA

Akın Nalça, Kurucu Ortak, Terminal Design
Seyhan Özdemir, Kurucu Başkan, Autoban
Pelin Özkan, Genel Müdür,  Kapital Medya

Salon: Melisa

12.45-13:35 OTURUM SPONSORU: ÖZAK GLOBAL HOLDİNG Sağlık ve Wellness Turizmi Stratejileri

Moderatör: Nüket Küçükel Ezberci, T.C. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve  Gıda Politikaları Kurulu Üyesi

Reşat Bahat, Başkan, SAİK
Prof. Dr. Nevrez Koylan, Ateroskleroz Derneği ve Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği
Kerem Ali Topuz, Uluslararası Pazarlama Direktörü, Memorial Hastaneleri

Salon : Jasmine

13.30 -14.15 Kültür Turizminin Değişen Yüzü: Şanlıurfa

Taş Tepeler Projesi ve Şanlıurfa’da Kültür Turizminde yeni boyut
Prof. Dr. Necmi Karul, Başkan, İstanbul Üni. Tarih Öncesi Arkeolojisi, Taş Tepeler
Mehmet Uncu, GM, (Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş

Harran Land-art Projesi
Arhan Kayar, Kurucu, DDF

Şanlıurfa’da Turizm Yatırım Teşvikleri
Cüneyt Ateş, Yatırım Uzmanı, Karacadağ Kalkınma

Salon : Alisya

13.35-14.20 OTURUM SPONSORU: GALATAPORT İSTANBUL

Turizmde Mega Projeler                            
Moderatör: Ömer İsvan, Başkan, Servotel

Mehmet Kalyoncu, Yönetim Kurulu Üyesi, Kalyon Holding
Ahmet Akbalık, Yönetim Kurulu Başkanı, Özak Global Holding
Mustafa Sani Şener, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TAV Havalimanları
Hüsnü Akhan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Doğuş Grubu

Salon: Jasmine

14.15-15.00 Güçlü Oyuncular: Konaklamada Yeni Dönem

Moderatör: Robin Kestek, Director, Servotel

Tom Chalmers, Avrupa Genel Müdürü, AvroKo
Deniz Ömürgönülsen, Başkan Yardımcısı, Leading Hotels of the World
Serdar Kutucu, CEO, Slow Hospitality

Salon: Alisya

14.15-15.10 Turizm ve GYO Yatırımlarının Finansmanı

Moderatör: Tayfun Bayazıt, Başkan, Bayazıt Danışmanlık

Yulia Stepanova, Direktör Yrd, EBRD
Magsud Rahmanov, Otel İşlemleri Şefi CEE&SEE, Cushman & Wakefield
Mevlüt Akbaş, Ortak, PwC  
Kaan Şakul, Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yrd.,Yapı Kredi 
Sahba Sobhani, Direktör, IICPSD & UNDP
Seçil Yıldız, Genel Müdür Yrd., Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

Salon: Jasmine

15.00-15.45 Kongre ve Etkinlik Yatırımları

Moderatör: Bülent Ünal, Yönetim Kurulu Başkanı, Tüyap

Kemal Ülgen, Bölge Direktörü, Hyve Group
Dr. Cemil Hakan Kılıç, Genel Müdür, ICVB
İhsan Gemici, Genel Müdür, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi
Handan Boyce, Satış Başkanı, CROWDSOL

Salon: Melisa

15.10 – 16.05 Turizm ve Sermayeye Erişim: Yatırım Fırsatları

Moderatör: Simon Allison, Kurucu Başkan, The Hoftel Group

Olivier Harnisch, Kurucu, Lunasole Hospitality
Gabriel Najenson, Kurucu Ortak, Glow Glamping  Hospitality
Angelique Moscatelli , Başkan, SAS MERIDIA FRANCE
Carlos Santos,CEO, Ethos Asset Management
Barış Tunçsiper, Kıdemli Yatırım Uzmanı, IFC

Salon: Jasmine

15.45– 16.30 Turizm’de Yatırımlar ve Finansal Çözümler

Moderatör: Gün Gökkaya, Kıdemli Direktör, EY Kurumsal Finansman

Alaeddin Babaoglu, CEO ve Kurucu Ortak, AMPLİO
Aydin Tülek, CFO, Kilit Grup
Begüm Kaya, İş Geliştirme Direktörü, Marriott
Orcun Makal, Şirket Ortağı, EY Kurumsal Finansman

Salon: Melisa

16.05 – 16.45 OTURUM SPONSORU: GLOBAL PORTS HOLDİNG / Turizmde Destinasyonlar ve Dönüşüm

Moderatör: Maribel Rodriguez, Başkan Yardımcısı, WTTC

Dan Fenton, Başkan Yardımcısı, JLL
Yolanda Perdomo, Küresel Turizm Stratejisti, ICF
Özcan Biçer, Direktör, İBB İstanbul Turizm Platformu
Louisa Vinton, Mukim Temsilcisi, UNDP Turkey
Mehmet Kutman, CEO, Global Yatırım Holding

Salon: Jasmine

16:30 -17.15 Turizmde Gelecek Perspektifleri: Sürdürülebirlik

Moderatör: Pelin Rodoplu, Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme Portföy Yöneticisi, UNDP

Selda Susal Saatçi,CCAO, Anadolu Efes
Yasemin Develioğlu,CMO, Jolly Tur
Göktürk Demirel, Kurumsal İletişim Direktörü, Enerjisa

Salon: Arya

16.45-17.30 Neden Istanbul? Mega Şehirin Geleceği

Moderatör: Ali Güreli, Başkan, Contemporary Istanbul Vakfı

Fettah Tamince, Kurucu ve Başkan, Rixos Hotel Grup
Avi Alkaş, Başkan, Alkaş / Han Spaces
Emrah Şahan, Başkan, İstanbul Planlama Ajansı
Ethem Naci Başerdem, CEO, The Marmara Grup

Salon: Jasmine

17.30-18.10 Türk Otel Zincirlerinin Başarısı ve Geleceği

Moderatör: Kaan Kaşif Kavaloğlu,Turizm Grup Başkanı, Limak Holding

Orkun Petekçi, COO, Elite World Hotels
Hediye Güral Gür, Başkan, NG Hotels
Ece Tonbul, Yönetim Kurulu Başkanı, Paloma Hotels
Murat Tomruk, CEO, Divan
Emre Narin, Yönetim Kurulu Başkan Yard., Martı Otelleri

Salon: Jasmine

18:10-18:30 Sonuç Değerlendirmeleri & Aile Fotoğrafı

 

Salon : Jasmine

- * Teyit beklenmektedir

-Jasmine , Alisya , Arya Etkinliklerin Gerçekleşeceği Salonların İsimleridir.
-Melisa Salonunda TIF 2022 Tradeshow Gerçekleşecektir.

13:30-14:00 Markalar &Trendler

Ertuğrul Özkök, Moderatör
Akın Nalça, Terminal Design Kurucu ve Ortağı
Hakan Demirel 19:4 Architects Kurucu Ortak

14.30-15:00 Turizm Girişimciliği

Ömer Alaettinoğlu, Hitit Havayolu & Seyahat Bilişim Çözümleri

16:00-16.30 Turizmde Influencer’ların Rolü

Saffet Emre Tonguç, Ali Canip Orgunlu

13:00-13:30 Turizmde Yenilik :

Robin Kestek

14.30-15:00 Lina Temelli
15.00-15:30 Nurce Erben

* 2022 Videoları Görmek için Konuşmacı İsimlerine ya da Konu Başlıklarına Tıklayınız...

DESTEKÇİLERİMİZ

Stratejik Ortaklar

Altın Sponsor

Sektörel Ortaklar

Oturum Sponsorları

Stand Katılım Sponsorları

İş Ortakları

Konaklama Sponsorları

Medya Sponsorları

Ulaşım Sponsoru

Ödül Sponsoru

Katalog Sponsoru

TTYD, UNWTO üyesidir.

İletişim Formu